Zapraszają na wspólną modlitwę do ruin kościoła [video]


Już po raz trzeci wspólnota Sant'Egido wraz z księdzem Wojciechem Koladyńskim zapraszają na wspólną modlitwę w kaplicy świętej Gertrudy w Chojnie.

 

- Trzy lata temu spotkaliśmy się tutaj po raz pierwszy ,żeby te mury na nowo zapełnić modlitwą. [...] Tutaj chcemy modlić się nie tyle do świętych co ze świętymi i pokazywać że Wszystkich Świętych nie jest dniem smutnym, dniem w którym się tylko płacze ale jest dniem przede wszystkim radości -mówi nam ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Świętej Trójcy. 

Kaplica Świętej Gertrudy, a raczej jej ruiny, znajduje się na terenie Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Radzieckich w Chojnie. Budowla była zespołem szpitalno - kościelnym, powstała w XV wieku. Nieopodal niej znajdował się także dwór i dom zakonu joannitów. Po reformacji — ok. poł. XVI wieku — w kaplicy urządzono stodołę i stajnię. W czasie modernizacji szpitalnictwa chojeńskiego w latach 1561–1562 szpital św. Gertrudy połączono ze szpitalem św. Ducha i przeniesiono do dawnego klasztoru Augustianów. W 1683 roku kaplicę odrestaurowano i poświęcono pod nowym wezwaniem św. Jana. Świątynia przetrwała drugą wojnę światową, ale została częściowo zniszczona na początku lat 50., w czasie organizacji cmentarza wojennego żołnierzy radzieckich.

Wydarzenie rozpocznie się 1 listopada o godzinie 20.00. 

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza