Narodowe Święto Niepodległość - uroczystości w regionie


W piątek 11 listopada obchodzić będziemy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległość, z tej okazji w regonie zaplanowano wiele uroczystość związany z tym wydarzeniem.

Chojna
O godzinie 12 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. Jana Zalewskiego (Kościół p.w. Św.Trójcy).
Około godz. 13:15 nastąpi przejście na plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odbędą się uroczystości z udziałem delegacji i sztandarów instytucji, stowarzyszeń oraz organizacji.
W sali widowiskowej ok. godz. 13:40 odbędzie się montaż słowno - muzyczny pt. "Jeszcze jeden listopad" (instr.uktor Janusz Rusak) oraz koncert laureatów Przeglądu Pieśni Patriotycznych.

Cedynia
W samo południe, o godzinie 12:00 z najdalej na zachód położonego punkt Polski wystartuje Narodowy Bieg Niepodległości. Meta biegu znajdować się będzie w cedyńskim amfiteatrze. Od 12:30 będzie trwać piknik patriotyczny.

Mieszkowice
Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godzinie 11:30 w kościele parafialnym, ok godz. 12:30 nastąpi przemarsz na cmentarz komunalny gdzie będą miały miejsce okolicznościowe przemówienia, modlitwa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Polaków.

Moryń
W programie między innymi pieśni w wykonaniu artystów z Miejskiego Ośrodka Kultury. Montaż słowno - muzyczny "Droga do niepodległości" zaprezentują się dzieci i młodzież  z Morynia .
Podczas spotkania przy kawie będzie można poznać historie najstarszych mieszkańców gminy Moryń oraz podziwiać wystawę "Niepodległa Polska"
Odbędzie się również koncert smyczkowy w wykonaniu muzyków agencji artystycznej BBK w Szczecinie . Wszystko rozpocznie się o godz 17:00 w sali Geoparku.

Trzcińsko Zdrój
O godz 12:00 rozpocznie się msza święta za ojczyznę w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie będzie można wysłuchać koncertu pieśni  patriotycznych  w wykonaniu kapeli "Borowiny". O godzinie 13:00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.

Gryfino
O godz. 9.00 zaplanowano złożenie kwiatów przy pomniku Marszałka Piłsudskiego na Placu Pamięci Sybiraków w Gryfinie Godzinę później rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.
Wieczorem, o godz. 19:00 będzie można wysłuchać koncertu Muzyki Polskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości (Kościół pw. NNMP w Gryfinie).

Banie
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:30 mszą święta w kościele p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych. Następnie zaprezentowany zostanie montaż -słowno- muzyczny "Dzień Niepodległości " w wykonaniu uczniów z zespołów szkół oraz koncert zespołu " Małe Siermięgi" i występ chóru Cantate Deo.

Widuchowa
W sali gimnastycznej w Zespole Szkół odbędą się obchody Święta Niepodległości w Widuchowej. Początek o godz 16:00, zaprezentowany zostanie między innymi program artystyczny, wystawa starych fotografii a kulminacją będzie wieczór wspomnień  przy wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza