Policja podsumowuje długi weekend, akcja "Znicz" w naszym regionie


Trzech nietrzeźwych kierujących, 15 kolizji drogowych. Taki jest bilans zdarzeń drogowych na terenie powiatu gryfińskiego podczas akcji „Znicz 2016”.Działania trwały od piątku 28 października do 2 listopada.

Zwiększone siły gryfińskich policjantów oraz wzmożone działania między innymi związane z ogólnopolską akcją „Znicz 2016” na terenie powiatu gryfińskiego trwały już od minionego piątku. W tym czasie szczególną uwagę funkcjonariusze skupiali na bezpieczeństwie wszystkich użytkowników dróg, zarówno pieszych jak i kierujących. W konsekwencji dotychczas mundurowi interweniowali przy piętnastu kolizjach. Na szczęście na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego a zdarzenia drogowe, w których uczestnicy doznali niegroźnych obrażeń zakwalifikowano jako kolizje drogowe. Liczne kontrole drogowe i badanie stanu trzeźwości kierujących skutkowały zatrzymaniem trzech mężczyzn, którzy kierowali w stanie nietrzeźwości
- informuje Bogumił Prostak, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie.

Ze zdarzeń kryminalnych gryfińska policja odnotowała jedno włamanie, oszustwo, zniszczenie mienia, przestępstwo narkotykowe, znieważenie i naruszenie nietykalności interweniujących policjantów. Policja nie odnotowała przestępstw na terenie cmentarzy i terenach do nich przylegających.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza