Pretensje o głosowanie podczas sesji w Chojnie [video]


Głosowanie nad nowymi stawkami podatku od środków transportowych w Chojnie zostało nierozstrzygnięte. Projekt, który został przedstawiony na październikowej sesji Rady Miejskiej przewidywał wzrost stawek. Nie dyskutowano nad samym projektem, ale ciekawie zrobiło się po głosowaniu. 

- Proponujemy nowe stawki podatku od środków transportowych na 2017 rok, które są większe w stosunku do stawek na 2016 rok o średnio 6,42%. Wpływy planowane do budżetu z tytułu tego podatku to 386 740 złotych - poinformowała skarbnik Agnieszka Górska.

Na sali było 14 radnych, w głosowaniu padł remis 7-7 wobec czego prowadzący sesję wiceprzewodniczący Piotr Żebrowski poinformował, że w związku z brakiem rozstrzygnięcia projekt nie przeszedł.

Niezadowolony z wyniku głosowania był zastępca burmistrza Wojciech Długoborski (na zdjęciu), który miał pretensję do radnego Jarosława Klisowskiego o to, że na komisji głosował inaczej. Dyskusję zarejestrowała nasza kamera, zapraszamy do obejrzenia nagrania z sesji.

Redakcja

7 Komentarze

 1. To jest jakiś dramat!!! Długoborskiemu nie podobało się to jak zagłosował Klisowski i miał pretensje do Radnego że głosował niezgodnie z życzeniem Pana Burmistrza.
  Co się wyrabia w tej Chojnie!!!
  Za grosz honoru nie masz Wojtku

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaraz, zaraz, to chyba radni mają decydujące zdanie, a burmistrz jest tylko wykonawcą woli. Radny głosuje zgodnie z wolą wyborców i ze swoją wolą. Radny musi myśleć o dobru mieszkańców, a nie realizować "widzimisię" burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że nasza Chojna Dłuuugggooo będzie się finansowo zbierać po tych dwóch KOMUNISTACH!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz widać jakies presji poddawany jest radny ze strony władzy a za brak przychylności radny zebrał burręę.
  Ale brawo postawił się i zaglosował jak uwazał a nie jak władza kazali.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze 2 lata do wyborów samorządowych.Lud Boży będzie wybierał i pchał się dla dobra gmniny i powiatu!!!!Kurito co raz bliżej����.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie zachowanie nie przystoi na dzisiejszym poziomie demokracji. Widać niektórzy zatrzymali się na poziomie transformacji ustrojowej i się pogubili.oklaski dla radnych ze nie poddają się takiej presji, choć zapewne nie jest to łatwe i potrafią bronić interesu mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba młodej świeżej krwi w tej Chojnie... Brawo Paweł za te twoje myśli!!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza