"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"


Każdemu z nas zdarza się popełniać błędy w języku polskim, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pośród zapożyczeń oraz paru kalek z języka rosyjskiego nasza mowa ojczysta wplata się powoli zanikając. 

Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Grońskiego w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze (Regionalna Pracownia Krajoznawcza) w Szczecinie była organizatorem Wojewódzkiego Konkurs Krasomówczego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem Konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do mowy ojczystej

Upowszechnianie czystości i kultury języka polskiego, pięknego i sugestywnego wypowiadania myśli, a także prezentowania barwnym i bogatym językiem zdarzeń, faktów nierozerwalnie związanych z Pomorzem Zachodnim.

Zadaniem Konkursu jest również zainteresowanie młodzieży turystyką i krajoznawstwem.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie Magdalena Chatłas i Klaudia Hernik bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Eliminacji Wojewódzkich Konkursu Krasomówczego.Magdalena zajęła 4 miejsce, natomiast Klaudia 7. Dziewczęta w trakcie 5-minutowej prezentacji opowiadały o swojej małej ojczyźnie i związanej z nią wydarzeniach oraz legendach . Jest to bardzo trudny konkurs, a poziom prezentacji wszystkich uczestników był bardzo wysoki.

Tekst przygotowywała Dorota Dobak-Hadrzyńska oraz Marzena Chatłas.
Redakcja

4 Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to z domku wyniosles to co najlepsze w rynsztoku. Pogratulowac rodzicom wychowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żal mi jest takiej osoby. Która bluzga w eterze. Słabym to matołkiem, ześ jest i pokazujesz swe podboje oraz coś z domu swego wyniusl i nauczon. Pachołku Ty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żal mi jest takiej osoby. Która bluzga w eterze. Słabym to matołkiem, ześ jest i pokazujesz swe podboje oraz coś z domu swego wyniusl i nauczon. Pachołku Ty.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza