Sporty zimoweWraz ze zbliżającym się mroźnym sezonem rozpoczną się zawody z tzw. zimowych dyscyplin. Do ich odbycia wymagana jest zawsze odpowiednia temperatura i często śnieg. Najpopularniejszy z nich to łyżwiarstwo, ale nie wiele osób wie, że istnieje mnóstwo jego odmian. Odbywanie się turniejów i zawodów jest idealną okazją do wykazania się znajomością na temat tego sportu.


Jest między innymi łyżwiarstwo figurowe polegające na specjalnym wykonywaniu piruetów, skoków, spirali i w parach, także podnoszeń. To swego rodzaju taniec na lodzie, przypominający gimnastykę artystyczną. Do poprawnego realizowania figur wymagana jest niesamowita sprawność fizyczna, poczucie rytmu, zdolności taneczne i gibkość ciała. Na zawodach odbywają się konkurencje w jeździe indywidualnej, zarówno kobiet i mężczyzn, w parach tanecznych, w parach sportowych, a także w łyżwiarstwie synchronicznym, w którym konkurują ze sobą całe formacje i drużyny.

Mniej popularny rodzaj łyżwiarstwa to short track, czyli szybkie na krótkim torze, a na łukach zawodnicy podpierają się rękoma o lód, rozpędzając się nawet do 50 km/h. Innym gatunkiem jest po prostu łyżwiarstwo szybkie, gdzie zawodnik musi przejechać dany tor w jak najszybszym czasie. Co ciekawe sportowców, którzy uprawiają tą dyscyplinę nazywa się panczenistami. Najlepsi na świecie w tych turniejach są jak dotychczas łyżwiarze pochodzący z krajów azjatyckich.

Sporty zimowe to, także przede wszystkim narciarstwo zarówno alpejskie jak i klasyczne oraz snowboarding, saneczkarstwo, hokej na lodzie, bobsleje, czyli zjazd zawodników na specjalistycznych sankach po sztucznym lodzie, skeleton, na jednoosobowych saniach rozpędzających się do 130 km/h, biathlon i zawsze wyczekiwane przez dużą ilość fanów -skoki narciarskie.

Jeśli lubisz oglądać tą dyscyplinę i znasz się nieco na umiejętnościach zawodników spróbuj swoich sił w zakładach losowych. Sprawdź najlepszych bukmacherów w Polsce i wybierz tych, którzy zaproponują Ci najlepsze bonusy. Zawodnika możesz obstawić nie wychodząc z domu - online. Jest to dobry sposób na rozrywkę w zimowe dni, a także niekiedy rozwiązanie na szybki dochód, ponieważ dzięki nim możesz nieco zarobić, jeśli uda Ci się trafić na zwycięzcę.


Wypróbuj pozycjonowanie stron, ponieważ w przypadku, gdy potrzebujesz więcej informacji z danej dziedziny sportu – wystarczy, że wpiszesz wybraną frazę w dowolną wyszukiwarkę internetową. Portale branżowe i eksperci stworzyli mnóstwo artykułów na temat sportów zimowych, dlatego jeśli szukasz nowych wiadomości przetestuj działanie stron, które posługują się seo.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza