Zwycięzcy 11. edycji konkursu "Nagrody Starosty Gryfińskiego za Promocję Powiatu" [foto] [video]


Tuż przed Świętem Niepodległości w Gryfinie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu podczas której poznaliśmy laureatów 11. edycji konkursu "Nagrody Starosty Gryfińskiego za Promocję Powiatu".

Laureaci zostali nagrodzeni w czterech kategoriach: kultura, sport, inicjatywa społeczna i pracodawca roku. Zwycięzcy otrzymali statuetkę bociana - symbolu powiatu gryfińskiego, nagrodę pieniężną i prestiżowy tytuł laureata.


W kategorii "Kultura" laureatem został Paweł Wróbel nauczyciel, instruktor wokalny, organizator i pomysłodawca  Festiwalu Piosenki Angielskiej "Eye" oraz Konkursu Piosenki Dziecięcej "Zuzia" w Widuchowej. Jest również założycielem Szkolnego Klubu Rowerowego.
Pozostali nominowani w tej kategorii to: Kapela Ludowa "Wełtynianki" oraz Zakładowa Orkiestra Dęta przy Zespole Elektrowni Dolna Odra.


W kategorii "Sport" uhonorowano gimnastyczki artystyczne z MKS Hermes Gryfino, które w ostatnich miesiącach mogą pochwalić się sporymi sukcesami nie tylko w Polsce. 
Pozostali nominowani w tej kategorii to: UKS Kamikaze Gryfino oraz Teresa Ostrowska, kolarka z gminy Moryń.


Klub Motorowy w Chojnie został uznany za najlepszą "Inicjatywę Społeczną". KM Chojna to prężenie działające stowarzyszenie, które zajmuje się organizacją wydarzeń motoryzacyjnych, między innymi Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.
Pozostali nominowani w tej kategorii to Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Gryfinie oraz Genowefa i Jan Nowakowscy.


Nagrodę w kategorii "Pracodawca Roku" trafiła do firmy Pomot z Chojny, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją maszyn dla rolnictwa i urządzeń komunalnych. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników.
Pozostali nominowani w tej kategorii to: Jaeger Polska sp. z o.o. w Gryfinie oraz ZPHU Milektron Halina Wołosz z Osinowa Dolnego.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza