Piłkarze chcą przygotowywać się w normalnych warunkach [foto] [video]


Jej widok może odstraszać przyjezdnych kibiców a w szczególności piłkarzy. Szatnia klubu Piast Piaseczno, który gra w A-klasie na dzień dzisiejszy nie spełnia żadnych standardów i jest w opłakanym stanie.Piast Piaseczno to klub, który powstał w 1969 roku. Na boisku jest piękna murawa o którą dbają lokalni działacze, zespół ma też oddanych kibiców. Brakuje tylko szatni.

Obiekt, który w obecnej chwili funkcjonuje jako szatnia dla klubu, został tutaj przywieziony w roku 2003. Wcześniej mieścił się w nim sklep.


- 10 lat temu byłem prezesem tego klubu, to był dawno kiosk z Dłuska, żeśmy kupili to za 1500 zł no na tamte czasy jeszcze to były dobre, dziś nie spełnia to warunków. - mówi nam radny gminy Trzcińsko Zdrój Zbigniew Wiśniewski.

Zastępca burmistrza gminy Trzcińsko Zdrój Emilian Osetek informuje, że w roku 2015 zostały sfinalizowane prace związane z zaprojektowaniem nowej szatni dla klubu. Dokumentacja czeka na realizację, jedyną przeszkodą jest brak funduszy. Nowy obiekt w Piasecznie to koszt ok 180 tysięcy złotych. Takie środki będzie można pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dofinansowanie to 50% wartości inwestycji.

- Być może to nam się to uda i mam pewność, że tak to się stanie - mówi Emilian OsetekW rozmowie z lokalnymi kibicami klubu, śmiało można wnioskować, że wszyscy są zgodni co do powstania nowego obiektu. To już najbliższy czas, żeby szatnia była tutaj. Obiecana była już dawno. Jakoś ciężko, żeby były jakieś rezultaty do tego - komentują.

Julian Bumbol to osoba, która jest weryfikatorem obiektów sportowych z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W rozmowie, oznajmił, że co roku przeprowadza weryfikację co do tego obiektu - co rok, jak ja tu przyjeżdżam to słyszę, że coś z tym zrobią [...] dalej nic nie widać. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza