Reklama [góra]Ponad 1100 interwencji straży w 2016 roku [statystyki] [video]


Tylko w 2016 roku strażacy w powiecie gryfińskim interweniowali 1181 razy. W porównaniu do roku wcześniejszego spadła ilość pożarów ale wzrosła ilość wyjazdów do miejscowych zagrożeń i fałszywych alarmów. 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie mł. bryg. mgr inż. Andrzej Prokopski przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2016 rok.Ilość zdarzeń plasuje nasz powiat w ścisłej czołówce województwa. Najwięcej interwencji było w gminie Gryfino (392 zdarzeń) a najmniej w gminie Moryń (77).


W 2016 roku w pożarach zginęła jedna osoba a jedenaście zostało rannych. Najczęstszą przyczyną pożarów były podpalenia (312 przypadków) oraz wady urządzeń grzewczych na paliwo ciekłe i stałe oraz nieprawidłowa ich eksploatacja (88 przypadków).


Straż pożarna interweniuje nie tylko do pożarów, również do wielu innych zdarzeń. Wypadki, kolizje lub interwencje związane z gwałtownymi zmianami pogody są klasyfikowane jako "miejscowe zagrożenia". W tej kategorii strażacy najczęściej wyjeżdżali do interwencji związanych z huraganami, silnymi wiatrami i gwałtownymi opadami atmosferycznymi (176 zdarzeń).


W powiecie gryfińskim funkcjonuje 46 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, część z nich wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Jednostki OSP należące do KSRG uczestniczyły łącznie w 774 zdarzeniach wraz ze strażakami zawodowymi z PSP.

Poważniejsze zdarzenia w 2016 roku:
Wybuch i pożar na targowisku w Osinowie Dolnym
Samochód wjechał w budynek
Pożar tartaku w Starych Łysogórkach 
Poważny wypadek na DK31, zderzyły się dwie ciężarówki
Cztery osoby ranne i uszkodzony słup, wypadek w Drzeninie 
Dwa busy zderzyły się na S3, jedna osoba nie żyje
Pożar domu w Trzcińsku Zdroju
Groźny wypadek niedaleko Granicznej 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.