Pływanie, rower i bieg, chojnianin na podium Triathlonu w Lipianach

II edycja Triathlonu w Lipianach za nami. W wydarzeniu wziął udział mieszkaniec Chojny i zarazem strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Gryfino Wojciech Greguła.

Triathlon w Lipianach odbył się w niedzielę 18 czerwca. Na dystansie olimpijskim wystartował Wojciech Greguła, który zajął III miejsce. Zawodnik miał do pokonania 1,5 km pływania, które ukończył z czasem 24 min i 40s. Następnym wyzwaniem był rower, 40 kilometrowy odcinek pokonał w czasie 1 godziny 5 minut i 9 sekund. Punktem kulminacyjnym trasy był bieg na dystansie 10 km. Zawodnikowi z Chojny przebycie tej trasy zajęło 40min i 58s.

W tegorocznych zawodach do startu przystąpiło około 300 zawodniczek i zawodników. Wojciech Greguła zajął III miejsce z łącznym czasem 2h 12min 59s.