Kukiz'15: Niech radny Brzeziński złoży mandat


Koło Kukiz`15 Powiatu Gryfińskiego wydało oświadczenie w związku z poniedziałkowym incydentem do którego doszło podczas manifestacji zorganizowanej pod budynkiem Sądu Rejonowego w Gryfinie.

Członkowie koła Kukiz`15 z powiatu gryfińskiego żądają złożenia mandatu przez radnego Marka Brzezińskiego, który rozsmarował kawałek pizzy na twarzy przechodnia. O sprawie pisaliśmy w artykule Radny zaatakował przechodnia podczas demonstracji, sprawa trafi do Sądu?

Poniżej publikujemy treść oświadczenia koła Kukiz'15:

(...) poniedziałkowe zdarzenie podczas nielegalnego (bo nie zgłoszonego do UMiG) zgromadzenia, w którym radny powiatu p.Marek Brzeziński naruszył nietykalność osobistą oraz znieważył w miejscu publicznym p. Michała, odbiło się szerokim echem w całym kraju. O sprawie poinformowały nie tylko wszystkie liczące się media, ale również te satyryczne jak Pudelek.tv czy wTyleWizji. Dość przypomnieć,że reportaż z tego zdarzenia w środowym, głównym wydaniu Panoramy w TVP 2 obejrzało ok. 1 milion widzów ! Tym samym poszkodowany w zdarzeniu p.Michał stał się nagle, z dnia na dzień, osobą publiczną, a radny Brzeziński przysporzył wątpliwej chwały społeczności powiatu gryfińskiego, którego jest członkiem.

Kukiz’15 zawsze staje po stronie zwykłego obywatela, dlatego też mając świadomość,że p.Michał broniąc się sam, może być na straconej pozycji w konfrontacji sądowej z radnym Brzezińskim, postanowiliśmy zaoferować mu pełną pomoc prawną. Dzięki naszym staraniom pomoc p. Michałowi zadeklarował jeden z najlepszych mecenasów w zachodniej Polsce, który specjalizuje się w sprawach karnych dotyczących przestępstw przeciwko czci oraz nietykalności cielesnej. Pan mecenas zadeklarował się udzielić swojej pomocy p.Michałowi pro bono.

W zorganizowanej przez Kukiz’15 konferencji prasowej, która odbyła się w środę w biurze posła Sylwestra Chruszcza w Szczecinie, zaapelowałem do radnego Brzezińskiego, o podjęcie męskiej decyzji i zrzeknięcie się mandatu, by zachował resztki, tak mocno już zresztą nadwątlonego honoru. W niniejszym oświadczeniu ponawiam ten apel !fot. Fotografia Marta Suszyńska
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza