Aksamitny Festiwal w Mirowie [foto]


Mariusz Cysewski były niestety, nieżyjący już sołtys Mirowa, sześć lat temu wziął udział w projekcie pod nazwą „Akademia Sołtysa”. Ten moment można uznać za początek zabawy w wioskę kwiatową.

W sobotę 23 września odbyła się 5. edycja „Aksamitnego Festiwalu”, który jest finałem konkursu na „Aksamitną Zagrodę”. W zabawie wzięło udział 9 gospodarstw: Iwona Hirt, Mirosława Korman, Marzena Orzełko-Witkiewicz, Aneta Korman- Matoszko, wspólnie Natalia Depta i Małgorzata Musiał, Lech Witkiewicz, Henryka Skrycka, Dorota Pohorecka, Renata Cysewska.

W tym roku tytuł „Aksamitnej Zagrody”, zdobyła po raz drugi Mirosława Korman.

Zwycięzcę wytypowano w tajnym głosowaniu uczestników tegorocznego festiwalu, każdy z przybyłych gości i mieszkańców, mógł oddać swój głos. Głosowanie poprzedził spacer po wsi Mirowo i prezentacja zgłoszonych do konkursu posesji. Przewodnikiem był Pan Przemek Tylus, który w trakcie spaceru przybliżył nam historię Mirowa.

W trakcie „Aksamitnego Festiwalu” pojawiły się oczywiście atrakcje jak strzelnica LOK Moryń, strzelnica Paintball, do której sprzęt udostępnił Pan Sławek Jasek. Można było spotkać się z zaprzyjaźnioną grupą motocyklistów, obejrzeć mini wystawę starego sprzętu domowego i gospodarczego. Na stoiskach festiwalowych pojawił się miód chojeński Pana Jerzego Klosa. Ela Grygorcewicz z Morynia pokazała jak sprawnie robi się przepiękne sztuczne kwiaty. Nasz mirowski rzeźbiarz i autor głównej nagrody w konkursie na „Aksamitną Zagrodę” Janek Andrzejczak, był opiekunem stoiska rzeźbiarskiego. Można było pod jego fachowym okiem porzeźbić w drewnie. U Pani Antonina Czepkiewicz można było zaopatrzyć się w nasiona i krzewy, do domowego ogródka

Oczywiście było ciasto, kawa, herbata i ciepły posiłek przygotowane przez mirowskie gospodynie. Zachmurzone niebo nie odstraszyło naszych młodych artystek Hani Cieślak i Amelki Matoszko, które zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.

Wyjątkową atrakcją tegorocznego spotkania w Mirowie było odsłonięcie drogowskazu, czyli efektu warsztatów rzeźbiarskich, które odbyły się 12 sierpnia. Warsztaty natomiast to część projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia ” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Sołtys Mirowa i organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Mirowa zaangażowany w organizację festiwalu oraz fundatorom nagród Sławomirowi Domaradzkiemu Józefowi Piątkowi i Jerzemu Klosowi, Anieli i Pawłowi Orłowskim, Lidii Bosak i Tomaszowi Baranowi. Dziękujemy również Zespołowi Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie odział Chojna za pomoc w zorganizowaniu warsztatów rzeźbiarskich .
Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza