Będą mieszkać w lepszych warunkach [foto]


Budynek komunalny w Nieznaniu doczeka się remontu. Zgodnie z zapowiedziami władz gminy Stare Czarnowo wymieniony zostanie dach. To w sumie 400 m 2 . Prace potrwają do 15 grudnia 2017 roku.


Blok znajduje się w mieszkaniowym zasobie komunalnym Gminy. To obecnie ponad 50 mieszkań. W budynkach tych w poprzednich kadencjach władz były prowadzone nieliczne prace remontowe.

Dopiero od 3 lat obiekty systematycznie przechodzą obowiązkowe przeglądy i poprawia się ich stan techniczny.

W budynku w Nieznaniu, w którym znajduje się również świetlica wiejska, pilnego remontu wymagał dach. W ramach prac zdemontowane zostanie stare poszycie i zamontowana zostanie nowa blachodachówka z blachy powlekanej. Wymienione zostanie orynnowanie, uzupełnione będą ubytki tynkowe w kominach i zamontowana będzie instalacja odgromowa. Na nowo osadzone zostaną włazy dachowe i okna połaciowe, naprawione zostaną uszkodzone elementy więźby dachowej i zaizolowane zostaną części zakrywane poddasza.

Przeciekający i dziurawy dach na budynku komunalnym w Nieznaniu zostanie w całości wyremontowany, dzięki czemu znacząco polepszy się życie mieszkańców i osób korzystających ze świetlicy - mówi zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Koszt remontu oszacowano na 80 tys. zł. Prace wykonuje Rzemieślniczy Zakład Dekarsko-Blacharski

Roman Gumiński.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza