Bezpieczna droga do szkoły [foto]


W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie realizowano akcję"Bezpieczna droga do szkoły". Odbywa się ona cyklicznie, a jej celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym. 

Grupy przedszkolaków i pierwszoklasistów odwiedzili policjanci Komendy Powiatowej w Chojnie, sierżant sztabowy Artur Bułgajewski oraz młodszy aspirant Adam Andrzejewski. Funkcjonariusze przypomnieli najważniejsze zasady poruszania się podczas drogi do szkoły.

Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo na przystanku autobusowym, podkreślili jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe noszone przez dzieci i uczniów. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli o obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach oraz o tym, że dzieci powinni wychodzić z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni. Na zakończenie spotkania dzieci i uczniowie rozmawiali nt. pracy policjanta, a największą atrakcją były akcesoria policyjne. 

Uczniowie otrzymali książeczki, gdzie z wesołym „Gryfusiem” będą mogli powtórzyć i utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Ewa Mróz


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza