Ponad 600 kilometrów na rowerze dla nienarodzonej Laury, charytatywna akcja policjantów [foto]W poniedziałek 4 września w Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie gościła policjantów z Opola, którzy przemierzając na rowerach trasę z Opola do Świnoujścia promowali akcję zbierania funduszy na operację nienarodzonej Laury, córki jednego z ich kolegów.


Około godz. 14.30 do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie dotarli mł. asp. Błażej Sołtys, sierż. szt. Rafał Bil, st. sierż Łukasz Basztabin i st. sierż Radosław Chmielewski policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, którzy pokonując 600 km na rowerach promują akcję zbierania funduszy na leczenie córki jednego z opolskich policjantów.

Wyjechali z samego rano z Gorzowa Wielkopolskiego przez Myślibórz, by około godz. 14.30 dotrzeć do Gryfina.  Z uczestnikami tego przedsięwzięcia spotkali się insp. Kazimierz Piotrowski, Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie, oraz jego zastępca, kom. Radosław Purtak.

W trakcie krótkiego spotkania goście z Opola podzielili się wrażeniami z trasy i w bardzo ciepłych słowach wypowiadali się z życzliwością, którą otrzymali nie tylko od kolegów policjantów ale od społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego.

Pomysł na przeprowadzenie takiej inicjatywy zrodził się w głowie jednego z nich, a pozostali ochoczo włączyli się do jego realizacji. Pomimo zmęczenia na ich twarzach rysowała się radość z możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a także zadowolenie z pokonania własnych słabości, których w trakcie tej wymagającej wyprawy nie brakowało.

- Po krótkim spotkaniu w KPP w Gryfinie, goście zjedli w naszym mieście obiad po czym udali się w do Szczecina, gdzie była meta wczorajszego etapu. Zgodnie z planem w dniu dzisiejszym mają dotrzeć do Świnoujścia, gdzie nastąpi finał 600 km. trasy -
mówi Grzegorz Klimek.

Środki, które uda się zebrać podczas akcji zostaną przeznaczone na operację ratującą życie dla nienarodzonej Laury.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza