Boisko w Kołbaczu już po "liftingu"


Zakończyła się modernizacja boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w Kołbaczu. Remont był możliwy dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Stare Czarnowo i Urzędu Marszałkowskiego. Koszt inwestycji wyniósł 100 tys. zł.


Obiekty sportowe w Kołbaczu od lat należą do jednych z lepszych w powiecie gryfińskim. Boisko ze sztuczną nawierzchnią położone przy hali sportowej wymagało „liftingu”. Zakończona modernizacja poprawi komfort gry w piłkę nożną.

- Chcemy utrzymać dobry stan naszego zaplecza, dlatego inwestujemy w gminną infrastrukturę sportową. Po remoncie szatni i montażu nawodnienia na stadionie w Kołbaczu, gruntownej przebudowie poddaliśmy boisko ze sztuczną nawierzchnią, aby warunki gry na nim zadowalały użytkowników - mówi zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Boisko, które jest całodobowo monitorowane, to ważny punkt na sportowej mapie gminy. Powstało w 2010 roku obok hali. Po kilku latach intensywnego użytkowania wymagało prac renowacyjnych.

Pierwszym etapem było usunięcie starej nawierzchni. Następnie została wyrównana istniejąca podbudowa, jak i uzupełniono nierówności oraz ubytki. Finalnym punktem prac był montaż nowej sztucznej nawierzchni wraz z liniami wyznaczającymi pole gry. Dodatkowo na ogólnodostępnym dla mieszkańców i uczniów Zespołu Szkół obiekcie naprawiono piłkochwyty oraz zamontowano nowe siatki w bramkach.

- Na tym nie koniec. W planach mamy jeszcze montaż oświetlenia, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydłużyć okres korzystania z boiska - dodał Marcin Krawczyk.

Całkowity koszt modernizacji wyniósł 100 tys. zł. Wsparcie w wysokości 18 tys. zł pochodziło z Urzędu Marszałkowskiego.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza