Ponad pół kilometra drogi w Żelewie do przebudowy


Kolejna ważna przebudowa rusza w gminie Stare Czarnowo. Chodzi o drogę gminną nr 1355Z w Żelewie. Przebudowany zostanie ponad półkilometrowy jej odcinek. Prace zakończą się na początku grudnia 2017 roku.
Droga wymaga modernizacji, tym bardziej, że Żelewo jest jedną z największych atrakcji turystycznych gminy Stare Czarnowo. Wieś położona jest bezpośrednio nad jeziorem Miedwie. W okresie letnim odwiedzają ją tłumnie turyści. Ulicę, której odcinek zostanie przebudowy, przekazało Gminie Stare Czarnowo starostwo powiatowe w Gryfinie. Droga jest w złym stanie technicznym, a nieliczne remonty w latach ubiegłych sprawiły, że w wielu miejscach nie tylko nie ma asfaltu, ale również nie brakuje dziur.

- Po starej drodze za chwilę nie będzie śladu. Przebudowie poddany zostanie odcinek w najgorszym stanie. Najważniejsze jest, aby wszyscy uczestnicy ruchu, zarówno piesi, jak i kierowcy, mogli w bezpieczny i komfortowy sposób poruszać się po Żelewie - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

W tym roku Urząd Gminy w Starym Czarnowie przebuduje 515-metrowy odcinek liczącej ponad 1,5 km drogi stanowiącej główną ulicę Żelewa. Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej nawierzchni, wykonanie nowej konstrukcji z dwoma pasami i zjazdami do posesji. Po zakończeniu inwestycji jezdnia będzie miała szerokość od 4,5 do 5 m.

Koszt modernizacji to ponad 730 tys. zł. Roboty wykonana STRABAG Sp. z o.o.
 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza