D&E-Med Chojna najlepszy w Dębnie [foto] [video]


W sobotę 28 października w Dębnie odbył się wojewódzki turniej LZS w piłkę siatkową mężczyzn. Zachodniopomorskie zrzeszenie ludowych związków sportowych przy współpracy z ośrodkiem sportu i rekreacji w Dębnie oraz stowarzyszeniem Myślibór Myślibórz zorganizowało turniej z udziałem 6 zaproszonych drużyn. 

Drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły: Gmina Kozielice, Myślibór 1 Myślibórz oraz OSiR Dębno, w grupie B rywalizowały zespoły: CRS Delta Barlinek, D&E-Med Chojna oraz Myślibór 2 Myślibórz. Spotkania grupy A i B były rozgrywane równocześnie na dwóch niezależnych boiskach. Standardowo mecze turniejowe grano do dwóch wygranych setów z małą zmianą zasad, mianowicie kto pierwszy zdobył 25 pkt wygrywał seta (nie grało się na przewagi) podobna sytuacja miała miejsce w tie breku, 15 pkt kończył spotkanie. Zwycięzcy grup walczyli o 1 miejsce, drużyny z 2 miejsc o 3 miejsce, natomiast ekipy, które zajęły ostatnie miejsce kończyły udział w turnieju.

Wyniki:

Grupa A:
Myślibór 1 Myślibórz – OsiR Dębno 2:1 (23:25, 25:13, 15:8)
OSiR Dębno- Gmina Kozielice 0:2 (21:25, 15:25)
Gmina Kozielice- Myślibór 1 Myślibórz 1:2 (20:25, 25:19, 11:15)

Grupa B:
D&E-Med Chojna- CRS Delta Barlinek 2:0 (25:18, 25:20)
CRS Delta Barlinek- Myślibór 2 Myślibórz 0:2 (9:25, 12:25)
D&E-Med Chojna- Myślibór 2 Myślibórz 2:1 (10:25, 25:20, 15:12)

Mecz o 3 miejsce
Myślibór 2 Myślibórz- Gmina Kozielice 2:0 (25:18, 25:16)

Finał
D&E-Med Chojna- Myślibór 1 Myślibórz 2:1 (25:19, 23:25, 15:12)

Nagrody indywidualne:
Najlepszy atakujący: Patryk Dębowski (Myślibór 1 Myślibórz)
Najlepszy rozgrywający: Arkadiusz Sztoban (Myślibór 2 Myslibórz)
Najlepszy zawodnik z Myśliborza: Dawid Grabarek
MVP (najbardziej wartościowy gracz): Daniel Tołłoczko (D&E-Med Chojna)


Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Wiesława Romanowskiego.

Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, między innymi dzięki profesjonalnym sędziom z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Niestety sam poziom zawodów nie licząc poszczególnych spotkań nie stał na najwyższym poziomie, między innymi przez to, że niektóre drużyny grały w składach pięcioosobowych. Cieszymy się, że ponownie udało nam się zakończyć turniej na najwyższym podium. Znów wychodzimy zwycięską ręką z tie-breaków, można powiedzieć że jesteśmy "mistrzami końcówek", aczkolwiek pewnie kiedyś przyjdzie mecz który to przewie, natomiast na chwile obecną wszystkie „dogrywki” są nasze. Organizatorzy turnieju już zadeklarowali, że przy organizacji kolejnych siatkarskich zmagań koniecznie będą pamiętać o ekipie z Chojny i że już możemy czuć się zaproszeni - mówi Daniel Tołłoczko.

Otrzymał Pan wyróżnienie dla Najbardziej wartościowego gracza turnieju, jak się Pan do tego ustosunkuje?

Niestety ale nie utożsamiam się z tą decyzją organizatorów. Uważam ją za błędną. Nie byłe najlepszym zawodnikiem turnieju trzeba przyznać obiektywnie, nie wiem skąd taka decyzja. Uważam ją za krzywdzącą dla pozostałych zawodników. Wspaniałe zawody rozegrał nasz libero Dariusz Cegiełka, który obronił niezliczoną ilość piłek, dzięki którym mieliśmy szansę na kontry a tym samym na zdobywanie punktów i robieniu przewagi nad przeciwnikiem. Bardzo dobrze kierowali grą nasi rozgrywający Sebastian Radziak i Sebastian Sokołowski, którzy rozegrali turniej można powiedzieć pół na pół. Natomiast najbardziej nieoceniony wkład w tym turnieju, podobnie jak w majowych rozgrywkach miał nasz drugi przyjmujący Damian Cacek, któremu z czystym sercem oddałem nagrodę. Jest on bardzo dużą wartością dodatnią dla naszej drużyny: przyjmuje, atakuje, broni w polu. Gdyby nie kontuzja kolana której doznał jako młody chłopak jego siatkarska przygoda mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej przygotowanej przez naszego fotoreportera Mateusza Szelążka.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza