Gdzie spędzić ferie? Góry w Polsce czy we Włoszech?


Zima oraz bliżej, a co za tym idzie również ferie. Jest to czas dla dzieciaków, kiedy mogą dłużej spać, poleżeć przed telewizorem i kłaść się później do łóżek. Trzeba jednak pamiętać, aby maluch całkiem się nie rozleniwił. Warto zapewnić mu nie tylko atrakcje w domu, ale także na dworze.

Jeśli nie postarasz się o to, aby pociecha w czasie dni wolnych się nie nudziła, to niestety, ale zasiądzie przed komputerem, telewizorem czy też weźmie do ręki tablet. Koniec końców, ferie spędzi na patrzeniu w monitor, zamiast na zabawie z rówieśnikami. Trzeba więc zadbać, aby wolne od szkoły nie było okresem lenistwa i surfowania po Internecie.

Świetlica szkolna oraz zajęcia grupowe

Jeśli nie chcesz, aby pociechy cały czas patrzyły w monitor, to wyślij ich do szkoły. Oczywiście nie na lekcje, ale na świetlicę. Bardzo często, szkoły dbają o to, aby maluchy nie nudziły się w czasie wolnym od zajęć. Organizują więc, wszelkiego rodzaju zabawy, zajęcia plastyczne, taneczne, czytanie, zajęcia sportowe itp. na takich rozrywkach maluchy się nie nudzą, ale doskonale bawią.

Jeśli twoje pociechy nie chcą brać udziału w zajęciach organizowanych w szkole, to zawsze możesz sięgnąć po inne rozwiązania. Nie tylko szkoły dbają o czas wolny dzieci, ale również gminne ośrodki kultury i czytelnictwa, biblioteki miejsce czy nawet niektóre muzea. W przypadku publicznych budynków, zwykle takie zajęcia są za darmo. Jeśli jednak zdecydujesz się na zajęcia w muzeum, teatrze, zamku itp. to wtedy trzeba być przygotowanym na opłaty.

Wyjazd w góry

Jeśli maluchy nie chcą uczestniczyć w ww. zajęciach, pozostaje wyjazd do jakiegoś ciekawego miejsca. Zawsze na feriach liczy się na to, że spadnie śnieg, będzie można lepić bałwana, urządzać bitwy na śnieżki i jeździć na sankach. Tymczasem, okazuje się, że zamiast puszystego śniegu, zima zafundowała maluchom błoto. W takim wypadku, odpadają sanki, a pozostaje wyjazd w miejsce, gdzie śnieg jest, czyli w góry.

Nasuwa się jednak pytanie, w które góry jechać. Do dyspozycji mamy te polskie oraz zagraniczne jak np. Alpy. Jeśli masz mniejszy budżet, to wybierz ferie w polskich górach. W tamtych rejonach bowiem, nie ma waluty euro i wszelkie atrakcje wypadają taniej. Jeśli masz nieco większy budżet, warto wybrać się do Włoch, aby zobaczyć zachwycające Alpy. Skorzystać można z polskich ofert zimowisk dla dzieci jak naferie.pl/. Praktycznie cały czas zarówno w Zakopanym jak i w Alpach, organizowane są zimowiska dla dzieci oraz różnego rodzaju atrakcje. Pociecha będzie mogła również nauczyć się jazdy na nartach czy snowboardzie oraz poznać nowych kolegów i zawrzeć przyjaźnie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza