Moryń w jednym z odcinków serialu "Klan" [video]


Moryń to malownicze miasteczko położone nad jeziorem Morzycko. Znane jest przede wszystkim z wielu ciekawych atrakcji turystycznych. Od niedawna również z krótkiego epizodu w kultowym serialu "Klan"

Życie, życie jest nowelą ... to tytułowa piosenka Ryszarda Rynkowskiego, która zapadła większości z nas w pamięć a telenowela ta nie musi być raczej nikomu przedstawiana. "Klan" to polski serial telewizyjny, który emitowany jest na antenie TVP1 od 22 września 1997 roku. Głównymi wątkami są losy trzypokoleniowej rodziny Lubiczów.

Moryń przedstawiony został w ostatniej scenie odcinku numer 3191. Serialowa Dominika (Anna Janik) zaprosiła Jaśka (Pawła Grządziela) do swojego domu na kawę. Tam, pokazuje mu zdjęcia z malowniczej miejscowości i w kilku zdaniach opowiada swojemu koledze o danym miejscu.

- A to zrobiłam jeszcze w zeszłym roku, jak mama żyła - mówi Dominika.
- Piękne miejsce. To koło Szczecina? Tak?- pyta Jasiek.
- Kilkadziesiąt kilometrów od. Moryń. Takie miasteczko maleńkie ale całe otoczone wciąż murami miejskimi. Leży nad przepięknym jeziorem. - odpowiada dziewczyna.


To jednak nie koniec przypisywania Morynia w znanych dziełach. W miasteczku została umieszczona również część akcji książki "Księga strachów" z cyklu powieści przygodowych la młodzieży o Panu Samochodziku.

Również jezioro Morzycko powinno być znane w świecie graczy komputerowych. Ono zostało umieszczone w bardzo dobrze znanej i cenionej grze Wiedźmin.

fot. TVP1
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza