Motocross: Sobol znowu bezkonkurencyjny, złoty medal również dla Kacpra Chrostowskiego

Sześciu zawodników reprezentowało Klub Motorowy Chojna na IX, przedostatniej rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, rozegranej 24 września w Nowogardzie.

Jak zwykle bezkonkurencyjni byli Kacper Chrostowski MX 85 i Lubomir Sobol klasa MX 2C, obydwaj wygrali swoje dwa wyścigi zdobywając komplet punktów.

Drugi wyścig Kacpra był niezwykle emocjonujący, po udanym starcie na pierwszym zakręcie stracił pozycję w wyniku wywrotki, jednak wola walki 12 letniego zawodnika była tak wielka, że po dwóch okrążeniach odrobił stratę i nie oddał pierwszego miejsca do końca wyścigu. Po wygranych zawodach Kacper zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast Lubo dał pokaz perfekcyjnej jazdy, w obydwu wyścigach po wygranym starcie utrzymał pierwszą pozycję aż do mety, w klasyfikacji generalnej zajmuje 3 miejsce w swojej klasie.

W klasie MX 1C bardzo dobrą formę pokazał Chris Seiffert pomimo kontuzji i usztywnionej nogi w obydwu wyścigach zajął 4. miejsce i na takim samym ukończył zawody, w generalce zajmuje 3. miejsce. W klasie MX Masters Ryszard Karpik był 10. a Dawid Orzechowski 17. W klasie MX Junior Jakub Łotowski w wyścigach dojechał dwa razy na 8. pozycji osiągając 8. miejsce w zawodach.