Ogólnopolski Bieg na Orientację w Cedyni


Z inicjatywy Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu „Sport Life” i  Ministerstwa Sportu i Turystyki zorganizowano w sobotę  7 października .Ogólnopolski Narodowy Cykl Biegów na Orientację Pamięci Żołnierzy Powstania Warszawskiego.W tym roku w imprezie wzięło udział 5 miejscowości: Grunwald, Kampinos, Gierłoż k. Kętrzyna, Dęblin i Cedynia. 

Bieg ma na orientację na celu popularyzację tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz przybliżenie uczniom wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego.

Współorganizatorami cedyńskiego biegu była Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Cedyni  oraz towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej. Zawodnicy startowali ze stadionu miejskiego w Cedyni. Do pokonania mieli trasę o długości 5 km.  Trzeba było w jak najkrótszym czasie dotrzeć do polany pod Górą Czcibora, gdzie znajdowała się meta biegu, odnajdując na trasie punkty kontrolne.  Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, niektórzy nawet w zaskakująco dobrym czasie. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W kategorii młodszej zwyciężyły drużyny:

I miejsce - Łukasz Puchalski, Patryk Modrzejewski i Bryan Puchalski,
II miejsce – Emilia Nabrzycka, Kuba Sojka, Martyna Liszka
III miejsce – Maciej Bochen, Dobromił Dąbrowski, Patrycja Luksa

W kategorii starszej najlepsi okazali się:

I miejsce – Michał Ludwiczak, Kacper Bartkowiak, Michał Sobiś
II miejsce –Paulina Wujko, Wiktoria Kubaj, Daria Luksa
III miejsce –Martyna Purczyńska, Anna Fedorowicz, Agnieszka Fedorowicz

Koordynatorem cedyńskiej imprezy był Andrzej Kordylasiński z Towarzystwa Miłośników Ziemi Cedyńskiej. Zdrowe przekąski regeneracyjne dla uczestników biegu zapewniła Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu"Sport Life" z Warszawy. Na mecie biegu pod Górą Czcibora czekało ognisko, przy którym można było upiec sobie kiełbaskę, by posilić się po wyczerpującym marszu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia, szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinowie Dolnym za przygotowanie ogniska i czuwanie nad bezpieczeństwem zabawy pod Górą Czcibora.

Cedynia.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza