Chaos komunikacyjny w Chojnie - zamknęli przejazd kolejowy [foto] [video]


Chaos i paraliż komunikacyjny - tak można nazwać to co wyprawia się niedaleko centrum Chojny. W poniedziałek rozpoczęły się prace remontowe na przejeździe kolejowym, który został całkowicie wyłączony z ruchu. Większość kierowców nie wie o zmianach i zarówno od ulicy Słowiańskiej jak i Jagiellońskiej tworzą się ogromne korki. 

Torowisko przejdzie kolejny remont, ostatni miał miejsce w 2014 roku, niestety wykonanie nie było zbyt dobre ponieważ płyty "podskakiwały" pod ciężarem przejeżdżających aut.

Jak powiedział nam Zbigniew Zyski z firmy Maxbud, która wykonuje remont - na wykonanie prac mamy czas do 8 grudnia, jednak będziemy chcieli przejazd otworzyć jak najszybciej. Mocno poirytowani całą sytuacją są przedsiębiorcy z ulicy Słowiańskiej, zamknięcie drogi mocno wpłynie na obroty tamtejszych firm.

W ramach inwestycji zostanie zlikwidowany jeden tor, inny będzie remontowany. Po zakończeniu prac między torami ponownie pojawią się betonowe płyty, w ocenie ekspertów przy tak dużym natężeniu ruchu nie ma gwarancji, że po remoncie podłoże nie będzie "klawiszować".

Jak jechać? 

Kierowcy aut osobowych z ulicy Jagiellońskiej powinni skręcić w Ogrodową (przy Biedronce) i w Polną (kierunek Multipol, Grant), należy kierować się na obwodnicę gdzie znajduje się wiadukt (znak pokazuje, że przechodzą tam pojazdy o wysokości nie przekraczającej 3,5 metra), stamtąd przez Barnkowo można wjechać na ulicę Słowiańską.
Pojazdy ciężarowe muszą wrócić na drogę krajową nr 31 w kierunki Lisiego Pola, skręcając w drogę wojewódzką na 122 (Krzywin) dojadą do Bań a stamtąd do Rowu i dalej na Myślibórz lub w kierunku Pyrzyc na drogę S3.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza