Klub ma trenera bez licencji? - zapłaci sporą karę, ZZPN ogłasza nabór na kurs trenerski


Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej ogłasza nabór na kurs trenerski. Od kilku lat osoby, które chcą być szkoleniowcami nawet w amatorskich drużynach piłkarskich muszą posiadać odpowiednią licencję UEFA. 

PZP z myślą o zespołach amatorskich, m.in. najniższego szczebla, wprowadził nowy kurs trenerski dedykowany specjalnie dla osób pełniących rolę trenera w zespołach seniorów B i C klasy. To kurs z licencji UEFA Grassroots D. Szkolenia będą odbywać się przez dwa weekendy, łącznie na naukę przeznaczone jest 32 godziny a koszt kursu to 250 zł.

Wszystkie kluby, które mają kłopoty z obsadą stanowiska trenera muszą wyznaczyć osobę i skierować ją na kurs. Mogą to być przedstawiciele klubu, którzy po ukończeniu kursu będą mogli oficjalnie pełnić rolę trenera bez naruszenia dyscypliny związkowej.

Zainteresowane osoby powinny spełnić kryteria:
m.in. wykształcenie średnie
podstawowa znajomość obsługi komputera

Zapisy na kursy trwają w ogólnopolskim portalu trenerskim po zalogowaniu na: https://pzpn24.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udziela Trener Edukator PZPN – Paweł Podgórski - tel. 504 855 750.

Zgodnie z art. 2 niniejszej Uchwały prowadzenie zespołu uczestniczącego w rozgrywkach bez posiadania ważnej licencji trenerskiej jest zabronione i stanowi naruszenie dyscypliny związkowej. Naruszenie postanowień niniejszej uchwały powoduje zastosowanie następujących kar dyscyplinarnych w stosunku do:

Klubu seniorów A, B, C klasy, zespołów dziecięcych i młodzieżowych (od C1 do G2), III, IV, Makroregionalnej LJM Ligi kobiet oraz pozostałych
Pierwszy mecz- kara pieniężna 1000 zł.
Drugi mecz- kara pieniężna 1500 zł.
Trzeci mecz- weryfikacja zawodów jako walkower (3:0) dla przeciwnika


Nie zastosowanie się do powyższych wytycznych spowoduje skierowanie spraw do Wydziału Dyscypliny ZZPN.

ZZPN.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza