Problemy z rejestracją pojazdów i przeglądami technicznymi aut, problemy z działaniem systemu CEPIK


Od poniedziałku są problemy z działaniem nowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Kłopoty mają właściciele pojazdów, którzy chcą zrobić przegląd techniczny auta oraz osoby, które mają zamiar załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji. 

- System raz działa, raz nie, są spore kłopoty z jego funkcjonowaniem - usłyszeliśmy w Wydziale Komunikacji w Chojnie. Od dwóch dni próbuje dokonać wpisu w dowodzie rejestracyjnym, w tym systemie ciągle wyskakuje jakiś błąd - mówi nam jeden z petentów.

Według Ministerstwa Cyfryzacji system od poniedziałku jest w fazie stabilizacji, a tylko we wtorek 14 listopada dokonano ponad 41 tysięcy operacji na dokumentach, w ten sam dzień diagności w całym kraju wykonali 37 146 badań technicznych pojazdów.

Problem dotyczył również kierowców, którzy chcieli wykonać obowiązkowe badanie techniczne pojazdu.

- Nasi diagności wykonywali badania techniczne, ale system chodził wyłącznie w trybie awaryjnym, dziś jest już trochę lepiej - powiedziano nam na Stacji Kontroli Pojazdów w Chojnie przy ulicy Kościuszki.

Oprócz nowego systemu CEPiK, w życie weszły znowelizowane przepisy dotyczące badań technicznych pojazdów, jedną z ważniejszych zmian jest to, że za przegląd auta musimy zapłacić z góry.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza