Patriotyczny wieczór w Grzybnie [foto]


„Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości i nie ma pra­wa do przyszłości” – to słowa Józefa Piłsudskiego, które stały się myślą przewodnią organizatorów oraz uczestników tegorocznej wieczornicy niepodległościowej zorganizowanej w kościele parafialnym w Grzybnie.

W sobotni wieczór 11 listopada mieszkańcy Grzybna i przybyli goście, mogli uczestniczyć w wyjątkowej lekcji patriotyzmu, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Grzybnie. Uroczystość rozpoczął proboszcz parafii ksiądz Daniel Klich, który przywitał zebranych w kościele mieszkańców, gości oraz Panią sołtys Beatę Malecką i dyrektora szkoły w Grzybnie Pana Jacka Dybczaka, a także przypomniał jak ważne i potrzebne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny wzbogacony o multimedialne prezentacje. Uczestnicy mieli okazję zaśpiewać popularne pieśni patriotyczne oraz wysłuchać wykonania tych pieśni przez uczniów szkoły. Po zakończeniu części artystycznej proboszcz parafii oraz Pani sołtys miejscowości Grzybno podziękowali uczestnikom, organizatorom oraz uczynią za wspaniały przykład patriotyzmu. Nastrój kościoła nadały całej imprezie wyjątkową oprawę i niepowtarzalny charakter.

Organizatorami uroczystości byli proboszcz parafii w Grzybnie ksiądz Daniel Klich oraz nauczyciel historii w SP Grzybno – Paweł Maj.




Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza