Ruszyła szkółka wędkarska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w ChojnieWędkowanie to dobry pomysł na aktywny wypoczynek na łonie natury. Szkółka Wędkarska "Rurzyca" przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Mieszka I w Chojnie rozpoczęła swoją działalność w bieżącym roku szkolnym 2017/18. 
Została założona przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie, dokładniej przez Koło Wędkarskie PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie. Szkółka jest otwarta dla innych uczniów naszego miasta. Wędkarstwo to doskonały sposób na dobry odpoczynek.

Młodzież została wyposażona w sprzęt wędkarski, do szkółki trafiły wędki, kołowrotki, żyłki, spławiki oraz drobny ekwipunek.

21 października odbyło się pierwsze wędkowanie nad jeziorem Kaliskim w Chojnie. Urokliwe jezioro znajduje się w południowej części obszaru lotniska. Droga do jeziora przebiega przez ciekawe zielone tereny. Nad brzegiem jeziora uczniowie spędzili czas łowiąc ryby, łowienie połączone było z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

W czwartek 26 października 2017 r. odbył się konkurs z wiedzy ekologiczno - wędkarskiej dla uczniów. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania organizatorów. Około 50 uczniów przystąpiło do profesjonalnie przygotowanego przez opiekunów konkursu. Zarządu Koła Wędkarskiego nr 7 "Rurzyca" w Chojnie przygotował nagrody i wyróżnienia. Nagrody dla uczestników konkursu wręczył Pan Dyrektor SOSW Edward Piotrowski.

Okres zimowy w szkółce zostanie przeznaczony na edukacje. Młodzież zapozna się z historią i tradycją wędkarstwa w Polsce, znaczeniem wody dla człowieka oraz dla jej mieszkańców. Pozna nasze ryby słodkowodne, ich budowę morfologiczną i sposoby rozpoznawania różnych gatunków ryb białych i drapieżnych. Zapozna się z zasadami bezpieczeństwa oraz zasadami zachowywania się w czasie wędkowania. Odbędą się również zajęcia praktyczne: przygotowywanie zestawów do połowów spławikowych, wiązanie haczyków, gruntowanie, przygotowywanie zanęt i sposoby ich podawania na wodach stojących i płynących. Planowane jest także spotkanie ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej.

Zarząd koła dziękuje dyrektorowi SOSW p.Edwardowi Piotrowskiemu oraz opiekunom szkółki za stworzenie dzieciom możliwości edukacji i aktywnego wypoczynku nad wodą. Opiekunami Szkółki Wędkarskiej są Bernarda Pasek-Macyszyn i Andrzej Krywalewicz.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza