Apel Wojewody o rozważne odpalanie fajerwerków, w Sylwestra pamiętajmy również o zwierzętach [video]


Wojewoda przypomina, że zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń służby mogą nałożyć mandat na osoby zakłócające spokój publiczny, także te, które nieostrożnie obchodzą się z materiałami pirotechnicznymi. Zabronione jest wnoszenie takich materiałów na imprezy masowe.

W okresie noworocznym wiele osób używa fajerwerków i petard nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie z tego wnikają, a także z faktu, że może to być uciążliwe dla innych.

- Wierzę w rozsądek naszych mieszkańców, jednak przypominam że, Policja i Straż Miejska mają prawo i obowiązek dbać o to, aby nie dochodziło do niebezpiecznych, czy uciążliwych sytuacji związanych z używaniem materiałów pirotechnicznych – mówi wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

W Sylwestra pamiętajmy również o zwierzętach, rozbłyski i wybuchy mogą je spłoszyć. Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu w którym lekarz weterynarii Hubert Jagusz mówi między innymi o tym jak zadbać o zwierzęta podczas sylwestra, materiał został zrealizowany w 2016 roku.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza