Radni wysłuchali informacji z działalności Szpitala Powiatowego w Gryfinie


Ponad 1500 zabiegów operacyjnych zostało wykonanych w minionym roku w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie. Ogółem w przeciągu 11 miesięcy w placówce leczyło się 3539 pacjentów. 

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu w Gryfinie radni wysłuchali informacji z bieżącej działalności jednostki, przedstawił ją prezes szpitala Grzegorz Bogdanowicz (na zdjęciu).

Właścicielem spółki Szpital Powiatowy sp. z o.o. jest prowadzony przez Powiat Gryfiński (26,28% udziałów) i Dom Lekarski S.A. Oprócz szpitala spółka prowadzi poradnie specjalistyczne, oddziały długoterminowe - Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczo Psychiatryczny i Zakład Opiekuńczo Leczniczy, opiekę paliatywną oraz Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną w Gryfinie.

Szpital w Gryfinie od wielu lat poprawia jakość swoich usług, nie tylko widać to po rosnącej liczbie zabiegów i pacjentów. Tylko do końca listopada 2017 roku w gryfińskim szpitalu miało miejsce 336 porodów. 

Wśród najważniejszych wydarzeń dla szpitala w mijającym roku wymieniono między innymi przekazanie przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie nowej przychodni w Chojnie przy ulicy Dworcowej, utworzenie punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Gryfinie, przeprowadzenie wspólnie ze starostwem akcji profilaktycznych "Biała Sobota"czy otrzymanie od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzętu i wyposażenia na potrzeby szpitala.

Gryfiński szpital wszedł również do Podstawowego Szpitalnego Systemu Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej tzw. Sieci Szpitali.

W przyszłym roku ma rozpocząć się długo oczekiwana rozbudowa szpitala, obok dotychczasowego budynku ma powstać zupełnie nowy obiekt w którym znajdzie się między innymi blok operacyjny i sale dla chorych. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza