Chojeńskie stowarzyszenie Stratus i Stowarzyszenie z Gądna wyróżnione na gali w Szczecinie


Do Stowarzyszenia Lotniczego Stratus Chojna za zorganizowanie "Rodzinnego pikniku paralotniowego" trafiło wyróżnienie podczas gali wieńczącej pierwszą edycję programu Społecznik realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. 

To najlepiej oceniony z projektów w ostatnim z subregionów obejmującym powiaty gryfiński, myśliborski, pyrzycki i stargardzki. Zwycięzcy w subregionach otrzymali czeki o wartości 3 tys. zł, a do pomysłodawców wyróżnionych projektów trafiły karnety do instytucji kultury.

Nagrody Finansowe trafiły również do najlepiej wypromowanych inicjatyw, w naszym regionie wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Gądno za imprezę pn. Rowerem na szlaku Pana Samochodzika. 

W pierwszej edycji Społecznika zainteresowanie Programem wykazało blisko 1200 osób. Dofinansowano 515 działań na łączną kwotę ok. 1,5 mln zł, angażujących społeczność do wspólnego działania, rozwiązywania problemów, wzmacniania struktur społecznych i budowania postaw obywatelskich na Pomorzu Zachodnim. Operatorem pilotażowej edycji Programu Społecznik była Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, która w przyszłym roku dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego znów ruszy ze wsparciem dla chcących pomagać. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza