Andrzej Krywalewicz o książce "Tam, gdzie zatrzymał się pociąg" [video]


W ubiegłym tygodniu w Baniach odbyła się premiera książki pt. "Tam, gdzie zatrzymał się pociąg" autorstwa naszego dziennikarza oraz regionalisty Andrzeja Krywalewicza.

- Pierwszym rozmówcą, który zainspirował mnie do utrwalenia powojennych historii, był pan Ryszard Jarosz z Grzybna. Szczególnie utkwiła mi w pamięci opowieść o niemieckim nauczycielu, który na wieść o zbliżających się wojskach radzieckich, ukrył dzieci z okolic w pobliskim wąwozie - czytamy we wstępie.

Publikacja wypełniona jest nie tylko wspaniałymi historiami ale również unikatowymi zdjęciami z okresu przedwojennego oraz ilustracjami, które wykonał Marcin Przydatek.


- Jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie i dzięki temu później przez cały czas podtrzymywane są nasze relacje [czyt. z osadnikami]. Jak tylko mogłem odwiedzałem, kontakt zawsze jakiś istnieje nawet po przez dzieci.  - mówi nam Andrzej Krywalewicz, opowiadając o powstaniu jego publikacji.

Pierwotnie wspomnienia publikowane były na łamach portalu chojna24.pl w zakładce "Andrzej Krywalewicz". Następnie, po małych modyfikacjach, przełożono je na papier.

Czytaj również:
Premiera książki Andrzeja Krywalewicza "Tam gdzie zatrzymał się pociąg"
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza