Koniec poszukiwań w Starym Kostrzynku, odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny


Płetwonurkowie ze szczecińskiego WOPR-u odnaleźli ciało myśliwego, poszukiwania były prowadzone od soboty. Mężczyzna został odnaleziony około 150 metrów od miejsca w którym wypadł z łódki. Na miejsce jedzie prokurator. 


Ciało zostało odnalezione w miejscu, które zostało wytypowane przy użyciu sonaru. W niedzielę i poniedziałek z powodu silnego nurtu płetwonurkom nie udało się zbadać tego miejsca, dopiero dziś udało się zejść pod wodę i prowadzić poszukiwania.

Informację o odnalezieniu ciała mężczyzny potwierdził nam asp. sztab. Grzegorz Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie - na miejsce jedzie prokurator.

Utonęło dwóch myśliwych 

Do tragedii doszło w sobotę 27 stycznia. Po godz. 7 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o trzech osobach, które wypadły z łodzi. Okazało się, że na myśliwi próbowali przepłynąć kanał w Starym Kostrzynku, łódź zaczęła nabierać wody, wszyscy wpadli do wody.

Jedna osoba zdołała dopłynąć do brzegu, dwie pozostałe zniknęły pod wodą. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wyciągnęli drugiego mężczyznę, niestety pomimo reanimacji zmarł, poszukiwania trzeciego myśliwego były prowadzone od soboty.


Czytaj również:

Trzeci dzień poszukiwań na Odrze
Wznowili poszukiwania na Odrze
W niedzielę wznowią poszukiwania myśliwego
Zatonęła łódź, jedna osoba nie żyje, kolejną szukają płetwonurkowie
Tragedia w Starym Kostrzynku, dwie osoby utonęły w Odrze
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza