Gmina bogatsza o nowe centrum edukacyjno-kulturalne


Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. 

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpi w sobotę,27 stycznia 2018 roku. W uroczystości udział weźmie m.in. wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Zgodnie z zapowiedziami prace budowlane zakończono z końcem2017 roku. Po wszystkim odbiorach technicznych nowa infrastruktura gotowa jest do otwarcia i użytku. Świetlica w Kartnie to kolejne miejsceintegracji, nauki i wypoczynku w gminie Stare Czarnowo.

Obiekt o powierzchni użytkowej blisko 180 m2składa się z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu, szatni oraz zaplecza socjalnego z toaletami. 

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku powstał także chodnik, taras oraz parking. Koszt inwestycji to prawie 750 tys. zł. Ponad 190 tys. złpochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, które władzom gminnym przyznała Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju.

Budowa świetlicy w Kartnie jest przykładem, jak bardzo mieszkańcom lokalnych samorządów potrzebna jest infrastruktura edukacyjno-kulturalna. 

W gminie Stare Czarnowo działa w sumie 11 obiektów tego typu. To budynki m.in. w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Glinnej, Kołbaczu, Kołowie, Nieznaniu, Starym Czarnowie, Żelewie i Żelisławcu. We wszystkich dopisuje frekwencja.


Otwarcie świetlicy w Kartnie koło Starego Czarnowa

Sobota, 27 stycznia 2018 roku, godzina 11.00

Kartno, gmina Stare Czarnowo
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza