Jest odpowiedź w sprawie jeziora w Jeleninie, europoseł Hoc chce kontroli wszystkich akwenów w regionie


Europoseł Czesław Hoc doczekał się odpowiedzi w sprawie jeziora Jeleńskiego, które od kilku lat ulega znacznej degradacji. Według p.o. dyrektora Łukasza Kolanda z przedsiębiorstwa Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie" kontrole zarybiania jeziora prowadzono dwukrotnie w ciągu ostatnich kilku lat i przebiegały bez zastrzeżeń. 

- (...) w opinii wielu mieszkańców wsi Jelenin, w mojej opinii i wielu innych - w wyniku złego gospodarowania i braku odpowiedniego nadzoru jest poddane wysoce rabunkowej gospodarce rybackiej. Fatalnym tego skutkiem jest degradacja ekosystemu jeziora i dramatyczna sytuacja w zakresie rybostanu i kondycji ryb - mówi europoseł Hoc, według niego odpowiedź RZGW (dziś Wody Polskie) można ująć w kategorii laudacji. 

Kilka lat temu Czesław Hoc osobiście pojawił się w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej aby poskarżyć się na brak stosownych działań nadzorczych i kontrolnych, wniosek w tej sprawie składała również sołtys Jelenina Aniela Jurewicz. 

W rozmowie z naszym portalem polityk zapowiedział, że będzie domagał się skontrolowania wszystkich akwenów w naszym regionie pod kątem gospodarki rybackiej. 

Od kilku lat jezioro w Jeleninie ulega dewastacji, znacznie obniżyło się lustro wody a akwen nie jest bogaty w ryby. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza