Kłopotów Orła ciąg dalszy, czy klubowi grozi likwidacja?


Czwartkowe zebranie podczas którego miał zostać wybrany nowy zarząd klubu nie przyniosło rozwiązania problemów Orła. Klub wciąż pozostaje bez zarządu i trenera, ponadto z powodu braków kadrowych drużynie seniorów grozi wycofanie z rozgrywek. 

Kilka dni temu prezes zarządu, skarbnik i trener zrezygnowali z pełnienia funkcji w klubie. Informowaliśmy o tym w artykule Czarne chmury nad jednym z najstarszych piłkarskich klubów w regionie, zarząd i trener złożyli dymisję.
Sytuacja Orła jest mocno skomplikowana, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie ma chętnych do pokierowania klubem, jednym z powodów ma być brak zawodników i... polityka.

- Nie ma chętnych do objęcia funkcji w zarządzie, ponieważ niektórzy radni nie są przychylni klubowi, jeden z nich nawet głośno sugerował, że trzeba ukrócić finansowanie Orła z budżetu gminy - mówi nam osoba z otoczenia klubu.

Największym problemem są przede wszystkim braki kadrowe, na dzień dzisiejszy w drużynie seniorskiej nie znajdzie się nawet 11 zawodników - jeżeli do marca nie uda się pozyskać nowych zawodników, drużynę seniorów trzeba będzie wycofać z rozgrywek i zbudować ją na przyszły sezon, najważniejsze są dla nas zespoły młodzieżowe - dodaje nam osoba z otoczenia klubu.

Na pierwszym spotkaniu odnotowano niską frekwencję, kolejne zaplanowane jest na poniedziałek 22 stycznia o godz. 18.

Klub w Trzcińsku Zdroju powstał w 1948 roku.W 2011 roku Orzeł spadł z V ligi do okręgówki, w ubiegłym sezonie do końca walczył aby nie wylądować w A-klasie. Klub w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia.

fot. facebook
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza