Nasi klienci nie mają gdzie zaparkować auta - żali się nasza czytelniczka


Kilka lat temu powiat wykonał parkingi wzdłuż całej ulicy Żółkiewskiego w Chojnie, wcześniej w tym miejscu był duży kłopot z parkowaniem, znajdują się tu sklepy, drobne przedsiębiorstwa, szkoła średnia i dworzec PKP. 

Parkingi wykonano właściwie wszędzie tam gdzie się dało, nie ma chyba drugiej takiej ulicy w Chojnie, z taką ilością miejsc przeznaczonymi do postoju.

Niestety od kilku tygodni ciężko jest zaparkować tu auto, ten problem zasygnalizowała nam nasza czytelniczka, która na ulicy Żółkiewskiego prowadzi własną firmę.

- Ludzie zostawiają samochody na cały dzień a nawet na kilka dni, w efekcie takich działań, nasi klienci nie mają gdzie zaparkować i rezygnują z naszej oferty.

Większość aut zostawiają prawdopodobnie osoby, które w dalszą podróż ruszają pociągiem. W Wydziale Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego zapytaliśmy o możliwość ewentualnego wyznaczenia kilku miejsc dla klientów znajdujących się tam firm, usłyszeliśmy, że to mało prawdopodobne, ponieważ jest to droga publiczna i każdy ma prawo korzystać z parkingu.

Do właścicieli pojazdów, którzy zamierzają auto zostawiać na dłużej, apelujemy z prośbą o korzystanie z parkingu znajdującym się bezpośrednio przy stacji PKP.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza