Terroryzował swoją partnerkę, trafił do aresztu, grozi mu do 5 lat więzienia


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie, akt oskarżenia przeciwko Gabrielowi A., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w okresie od 2007 r. do dnia 18 listopada 2017 r., na terenie jednej z miejscowości powiatu Gryfińskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką, w ten sposób, że m. in. wyzywał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe, popychał, szarpał, bił po twarzy, kontrolował sprawdzając jej telefon, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany Gabriel A. przez dłuższy okres czasu znęcał się nad swoją partnerką, wspólnie z którą zamieszkiwał. Sprawca stosował wobec niej zarówno przemoc fizyczną jak i psychiczną.

W toku postępowania zgromadzono dowody, w tym między innymi przesłuchano w charakterze świadków pokrzywdzoną, a także inne osoby. Zeznania świadków i pozostałe zebrane dowody potwierdziły fakt znęcania się przez podejrzanego nad partnerką.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zastosowano tymczasowy areszt. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. Podejrzany przyznał się do zarzutu.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn z art. 207 § 1 kk grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza