Przegląd kredytów gotówkowych 2018. Które warto wziąć pod uwagę?


Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel. To daje wiele możliwości. Za jego pomocą można na przykład przeprowadzić remont w mieszkaniu. Gdzie szukać jednak korzystnego kredytu? Podpowiada ekspert Open Finance.

Co prawda zima jeszcze w pełni, ale już teraz warto pomyśleć o wiosennym remoncie, tym bardziej, jeśli mają to być prace zakrojone na szeroką skalę. Warto przygotować się do tego dużo wcześniej. Oprócz zarezerwowania terminu dla ekipy remontowej, warto także zadbać o odpowiednie finansowanie takiego generalnego remontu.

- Duży remont mieszkania może być bardzo kosztowny. Nie każdy może go sfinansować z oszczędności czy bieżącego domowego budżetu. Badanie przeprowadzone przez Ipsos pokazuje, że Polacy najczęściej pożyczają pieniądze właśnie na remont lub odświeżenie mieszkania – zwraca uwagę specjalista ds. kredytów gotówkowych z portalu KtoryEkspert.pl. – Chcąc sfinansować remont kredytem, warto zatroszczyć się o pieniądze z dużym wyprzedzeniem. Nie można zapominać, że zanim ekipa remontowa rozpocznie pracę, trzeba kupić odpowiednie materiały, a często także zapłacić fachowcom zaliczkę. Nie można jednak się spieszyć, wybierając kredyt. Najlepiej przeanalizować kilka konkurencyjnych ofert – podkreśla przedstawiciel Open Finance.

We współpracy z ekspertem z portalu KtoryEkspert.pl przygotowaliśmy krótką listę kredytów gotówkowych, które warto wziąć pod uwagę, planując remont. Założyliśmy, że chcemy pożyczyć 20 000 zł na 48 miesięcy.

Inbank Polska


Na czele naszej listy znalazł się bank, który zadebiutował na polskim rynku dopiero w 2017 roku i od razu zdobył uznanie oraz branżowe nagrody. Inbank, bo o nim tu mowa, stawia przede wszystkim na ofertę dostępną w kanale internetowym. To oznacza, że wszystkie formalności załatwimy online, łącznie z podpisaniem umowy kredytowej. W naszym przypadku rata kredytu wyniesie 496,77 zł, czyli po 48 miesiącach oddamy w sumie 23 886,24 zł. Prowizja wynosi tam 0%, a oprocentowanie rzeczywiste RRSO kształtuje się na poziomie 9,51% w skali roku. Warto dodać, że w Inbank nie ma dodatkowych kosztów związanych z zawarciem umowy, a do tego możemy bezpłatnie spłacić wcześniej kredyt.

Citi Handlowy

Citi Handlowy to znana marka na polskim rynku bankowym i instytucja, która często stara się przygotowywać atrakcyjne oferty kredytowe dla klientów. Nie mogło zabraknąć zatem również tego banku w naszym zestawieniu. Rata w Citi Handlowy nie jest o wiele wyższa niż w Inbank, chociaż przy dużych kwotach i dużej liczbie rat to już zaczyna mieć znaczenie. Za pożyczenie pieniędzy na remont będziemy musieli spłacać w Citi Handlowy co miesiąc ratę w wysokości 497,79 zł. W rezultacie po 4 latach oddamy kwotę 23 893,70 zł. W tej ofercie oprocentowanie rzeczywiste RRSO kredytu wynosi 9,60% w skali roku. Pojawia się tam również prowizja w wysokości co najmniej 6% pożyczonej kwoty (dokładna wysokość ustalana jest indywidualnie dla konkretnego klienta).

Deutsche Bank


Poszukując kredytu gotówkowego, warto także zwrócić uwagę na ofertę Deutsche Bank. Jeśli nie korzystaliśmy wcześniej z usług tego banku, możemy zapytać o ofertę dla nowych klientów. To DB Kredyt Gotówkowy, w którym rata kredytu wyniesie dla naszego przykładu 506,08 zł, czyli po 48 miesiącach oddamy bankowi 24 292,05 zł. Oprocentowanie rzeczywiste RRSO tego kredytu to 10,91% w skali roku. Prowizja wynosi tam jedynie 3,5% kwoty kredytu, ale niestety trzeba jeszcze do tego doliczyć opłatę przygotowawczą w wysokości 1 400 zł, co zwiększa kwotę do oddania. Wniosek o kredyt możemy złożyć przez internet lub dzwoniąc na infolinię pod numerem 801 18 18 18. Niestety, umowę kredytową trzeba podpisać w placówce banku.

Alior Bank

Alior Bank należy do czołówki polskich instytucji, które inwestują w nowoczesną technologię i innowacyjną bankowość. Dlatego warto przyglądać się ofercie tej instytucji. Ostatnio na rynku pojawił się kredyt gotówkowy nazywany Przymiarką. Klient ma 30 dni na to, aby zwrócić pieniądze bez żadnych kosztów. Stąd właśnie przymiarka kredytu. Pożyczając tam 20 000 zł na 48 miesięcy, zapłacimy ratę w wysokości 506,60 zł. W rezultacie po 4 latach oddamy bankowi 24 316,72 zł. Oprocentowanie rzeczywiste RRSO kredytu wynosi 10,98% w skali roku. Alior Bank pobiera prowizję za udzielenia pożyczki w wysokości od 5% do 9,99% pożyczonej kwoty. Aby zaciągnąć ten kredyt, wystarczy wypełnić wniosek online i poczekać na kontakt z konsultantem banku. W czasie rozmowy załatwimy wszystkie formalności przez telefon. Potem wystarczy już zaczekać na przelew środków z kredytu na wskazane przez nas konto. Wniosek możemy także złożyć, dzwoniąc na infolinię Alior Banku pod numer 19 502.

BGŻ BNP Paribas
Nasze zestawienie godnych uwagi kredytów gotówkowych zamyka oferta banku BGŻ BNP Paribas. Pożyczając tam pieniądze, co miesiąc będziemy musieli płacić ratę w wysokości 506,93 zł, a po 4 latach oddamy w sumie 24 332,50 zł. Oprocentowanie rzeczywiste RRSO kredytu wynosi 10,71% w skali roku. W tym kryje się również prowizja za udzielenie kredytu. Jej wysokość może się wahać od 6,90% do 8,90% pożyczanej kwoty. W tym przypadku wniosek o kredyt można złożyć online, ale formalności należy załatwić już w placówce banku.

Kredyt gotówkowy może być dobrym sposobem na sfinansowanie dużego remontu. Warto jednak dokładnie przejrzeć oferty lub skorzystać z naszych podpowiedzi, aby uniknąć drogo pożyczonych pieniędzy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza