Przyszłość Energetyka wciąż niejasna, nowe twarze w zarządzie klubu

Wciąż niejasna jest przyszłość Energetyka Gryfino, w poniedziałek zarząd klubu poinformował, że do końca stycznia podejmie decyzję co do dalszego funkcjonowania pierwszego zespołu w rozgrywkach III ligi. 

Na zdj. Prezes Marek Hipisz (fot. facebook - Energetyk Gryfino)
W ubiegłym tygodniu z drużyną pożegnał się trener Krzysztof Kubacki, skład III ligowca był w rozsypce, część zawodników nie chciała wrócić do Gryfina, inni nie zgodzili się na zaproponowane warunki finansowe.

Zarząd dokłada wszelkich starań żeby odbudować drużynę seniorów i przystąpić do dalszych rozgrywek w III lidze.
Od wielu lat staramy się o pozyskanie środków finansowych dla naszego klubu i każdorazowo w ramach możliwości dbamy o to, aby ich część przeznaczyć dla zawodników. Dlatego też informujemy, że nie dopuścimy do sytuacji w której na działanie klubu główny wpływ będą miały wymagania zawodników odnośnie zarobków a prawidłowe funkcjonowanie K.S Energetyk opierać się będzie na spełnianiu wytycznych od osób nieprzychylnych i wyrażających swoje niezadowolenie związane z naszą pracą, która pragniemy przypomnieć ma charakter społeczny.
W związku z powyższym, Zarząd podejmie każdorazowo taką decyzję aby w żadnym wypadku nie utracić płynności finansowej - czytamy w komunikacie zarządu KS Energetyk.
Klub również poinformował, że zmienił się skład zarządu KS Energetyk Gryfino. Prezesem w dalszym ciągu pozostaje Marek Hipisz, a wiceprezesami Bogdan Kosmalski (odpowiedzialny za sekcję piłki nożnej) i Łukasz Łazarz (ds. organizacyjno-sportowych). Członkami zarządu są Mirosław Krupa (grupy młodzieżowe sekcji piłka nożna) i Sylwester Senda (sekcja kajakarstwa).

Jeżeli zarząd zdecyduje się o wycofaniu Energetyka z rozgrywek, piłkarze nowy sezon rozpoczną w wojewódzkiej okręgówce.

Energetyk Gryfino został założony w 1974 roku, ale klub jest kontynuatorem tradycyj Polonii Gryfino. Zespół wiele razy występował w III lidze piłki nożnej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza