Zaczarowane ferie 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu [foto]


Dobiegły końca ferie zimowe w gminie Moryń. Co ciekawego wydarzyło się podczas czasu wolnego i jak spędziły go dzieci - uczestnicy zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury?

Tegoroczne ferie przebiegły w atmosferze magii i fantazji wprowadzonej podczas 26. Finału WOŚP przez iluzjonistę Łukasza Podymskiego. Program obejmował zajęcia edukacyjne: muzyczne, plastyczne, czytelnicze oraz - nowość w tym roku - zajęcia szachowe, realizowane poprzez zabawę. Instruktorzy zajęć świetnie ze sobą współpracowali, dzięki czemu zadania, które miały do wykonania dzieci były ciekawe i dawały możliwość wykazania się zarówno w grupie jak i indywidualnie.


Codzienne literacko - plastyczno – muzyczne spotkania rozpoczynały się w bibliotece, gdzie dzieci zapoznawały się z tematem dnia, m.in.: "Wędrówki, podróże, wycieczki z zimowym misiem", "Zatrzymujemy zimę na kamykach" - tajemnice prehistorii, „Czarujemy zimowy pejzaż" - spotkanie integracyjne z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Moryniu, "Igliczki-śnieżyczki" - rozpoznawanie różnych gatunków drzew iglastych, "Dzielimy się szczęściem" - tematem zajęć był dziadek i babcia, "Zima solą malowana" - legenda o Wieliczce, "Spotkanie z rudą wiewiórką" - portret wiewiórki z szyszką, "Bąbelkowe czary-mary" - wykonanie pracy plastycznej przy pomocy folii bąbelkowej czy wreszcie "Jaskinia lodowa" - spotkanie z p. Urszulą Kaczmarek – pasjonatką skamielin, kamieni i skał oraz zaprojektowanie własnej jaskini przy wykorzystaniu różnych technik.

Cykl zajęć muzycznych obejmował naukę gry na instrumentach, warsztaty wokalne, bardzo lubianą przez dzieci formę rozrywki jaką jest karaoke, konkursy z nagrodami np. "Czy moja twarz brzmi znajomo? - gdzie oprócz wykonania utworu nagrodzono również charakteryzację.


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się dni gier edukacyjnych i nauki gry w szachy. Dzięki tym konkretnym zajęciom, a ściślej mówiąc dużemu zapotrzebowaniu na ten rodzaj zabawy wiadomo już, iż przy MOK w Moryniu powstanie koło szachowe i nauka gry w szachy będzie kontynuowana. Feryjna podróż zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za wyjątkowo liczny i aktywny udział w zajęciach. Warto dodać, iż w ciągu dwóch tygodni ferii w zajęciach przygotowanych przez MOK w Moryniu uczestniczyło ponad 170 osób z gminy Moryń i nie tylko.


Dyrekcja MOK w Moryniu bardzo dziękuje instruktorom: Magdalenie Kiełbasie, Barbarze Sobolewskiej, Ewie Kwiecień, Beacie Dziedzic-Szewczyk, Barbarze Lewandowskiej za ogromne zaangażowanie oraz doskonałe przygotowanie zajęć na każdy dzień. Podziękowania kierujemy także do p. Urszuli Kaczmarek i Barbary Sołoduchy oraz wszystkich rodziców za współpracę i pomoc.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu
  

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza