Akt oskarżenia przeciwko radnemu, który zaatakował przechodnia pizzą


Do Sądu Rejonowego w Gryfinie trafił akt oskarżenia przeciwko radnemu Rady Powiatu w Gryfinie, który w ubiegłym roku podczas manifestacji pod gryfińskim Sądem rozsmarował kawałek pizzy na twarzy przechodnia. 

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku, pod gryfińskim Sądem odbywała się antyrządowa demonstracja "Łańcuch Światła". Przez tłum ludzi próbował przejść przechodzeń z pizzą, którą miał w kartonie. Mężczyzna wymienił kilka uwag z radnym, który za chwile wyciągnął kawałek pizzy z pudełka i rozsmarował ją na twarzy przechodnia.

- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono, że 24 lipca 2017 r. dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego w ten sposób, że wyjął z opakowania pizzę, którą oskarżony niósł, a następnie tą pizzą dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego mężczyzny - powiedziała w piątek dla telewizji Polsat rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Według radnego, który mandat uzyskał z list Platformy Obywatelskiej, cała akcja to prowokacja. Oskarżonemu grozi kara grzywny a nawet pozbawienia wolności. 


Na zdj. Fotografia wykonana podczas lipcowej manifestacji (fot. Fotografia Marta Suszyńska).
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza