Aktywne ferie dzieci z trzcińskiego domu dziecka [foto]


Firma Farm Equipment International z Karska to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. Jej właściciel pan Pierr Leeijen już nie raz pokazał, że los potrzebujących leży mu na sercu. 

W wakacje chociażby w dużej części sfinansował 11 dniowy, wakacyjny rajd rowerowy dzieci z domu dziecka. Współpraca między organizatorami wypoczynku, a sympatycznym właścicielem trwa nadal. Dzięki temu w ferie grupa podopiecznych trzcińskiej placówki, spędziła wraz z wychowawcami Arkadiuszem Walorskim i Piotrem Przytułą, wspieranymi panią Reginą Zięcina, aktywny czas w miejscowości koło Myśliborza. Bazą był hotel, użyczony przez pana Leeijen. Główną szefową całości i organizatorką atrakcji była nauczycielka miejscowej szkoły pani Ania Igel – Westfal. Trzeba przyznać, że przyjazd dzieci zmobilizował okoliczną społeczność do aktywnego włączenia się w pomoc, w organizacji obozu. Panie z Wiejskiego Ośrodka Kultury zorganizowały zajęcia w bibliotece w Karsku. 

Podczas jednego z mroźnych dni, gdy wokół utrzymywał się śnieg zorganizowano pieszą wędrówkę. Dystans ponad 12 km minął na wielu zabawach i poznawaniu okolicznych miejscowości. Podczas jednej z przerw sołtys wsi Parzeńsko pan Stanisław Myszkowski zorganizował ognisko i przepyszną grochówkę dla dzieci i ich opiekunów. Prowadzone przez panią Anię dzieci zobaczyły okolice jeziora znajdującego się przy wsi, poznały wiele ciekawych historii, zwiedziły interesujące miejsca, a wśród nich ewangelicki cmentarz utrzymywany przez miejscowych ludzi. Także sołtys Karska pan Piotr Biernat uraczył dzieci przepysznym obiadem, a nauczyciele wybornym ciastem.

Te kilka dni spędzonych na zimowisku było wypełnionych wieloma atrakcjami i zajęciami. Nie zapomniano podziękować osobom zaangażowanym w tak udany rajd rowerowy i planowanie już kolejnych wyjazdów. Specjalne podziękowania otrzymał też pani Ewa Rzepecka i wspomniany już pan Pierr Leeijen, dzięki którym wyjazd mógł się odbyć. Organizatorzy składają także wielkie podziękowania dla pani Anity Pasternak i pana Patryka Pohoreckiego za bezinteresowne wsparcie udzielone dzieciom.

Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, możliwa jest aktywna i konkretna pomoc dla dzieci zapomnianych przez krewnych i bliskich. Z całego serca za to dziękujemy. Zachęcamy do wspierania i pomocy. Więcej o naszej działalności na stronie www.dla-dzieci.eu i profilach facebook niemożliwe jest nożliwe i dla-dzieci.eu.Prześlij komentarz

Nowsza Starsza