Do Rady Miejskiej wpłynęła skarga na dyrektor Centrum Kultury w Chojnie


Do Rady Miejskiej w Chojnie wpłynęła skarga na działalność dyrektora Centrum Kutlury w Chojnie - Barbary Andrzejczyk. Autorem skargi jest Aneta Marynowska, która do niedawna pracowała w Świetlicy Środowiskowej w Krajniku Dolnym, a w ostatnich dniach nie przedłużono z nią umowy.

Autorka skargi oskarża dyrektor o zaniedbanie i niewłaściwe wykonywanie zadań, narażanie Centrum Kultury na straty finansowe, ustawianie konkursów na stanowisko pracy, lekceważenie i unikanie pracownika, mieszanie spraw osobistych z zawodowymi, mobbing i ingerencja na portalach społecznościowych poprzez usuwanie i blokowanie kont i wpisów.

Pismo liczące sześć stron wpłynęło do Biura Rady na początku lutego. Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Mróz poprosił już dyrektor Centrum Kultury o złożenie wyjaśnień do 21 lutego.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Barbarę Andrzejczyk - otrzymałam pismo od przewodniczącego Rady Miejskiej z załączoną skargą i możliwością ustosunkowania się do przedstawionych zarzutów. Wszelkie wyjaśnienia zostaną złożone zgodnie z procedurą w wyznaczonym terminie.

Według informacji uzyskanej w Biurze Rady, na najbliższej, lutowej sesji, skarga nie będzie przedmiotem obrad, zostanie natomiast przekazana do Komisji Rewizyjnej w celu przygotowania projektu rozstrzygnięcia w tej sprawie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza