Mają szansę zagrać na tegorocznym przystanku Woodstock! [video]


Z 570 zgłoszonych kapel z Polski wybrali 100 i my jesteśmy w tej 100 - mówi nam Grzegorz Misiun, wokalista kapeli Nienawiszcz, która ma ogromną szansę zagrać na tegorocznym przystanku 24 Przystanku Woodstock.

Woodstock Festival
Przystanek Woodstock to największy festiwal w Polsce. Pierwszym miejscem organizacji takiego wydarzenia był Czymanów  (1995 rok). Niezmiennie jednak od 2004 roku, impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal jest organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów i z datków. Impreza jest podziękowaniem za pracę i hojność podczas finału WOŚP. Na scenach Przystanku Woodstock mogliśmy wysłuchać wielu wspaniałych polskich jak i zagranicznych artystów: Budka Suflera, happysad, Pudelsi, Coma czy też Sabaton, Shaggy, Bring Me The Horizon i wielu innych.

Ogromną szansę otrzymał zespół Nienawiszcz, który może zagrać na 24 Przystanku Woodstock.


Nienawiszcz, czyli przekora i pogarda dla naszej rzeczywistości
Nazwa zespołu wzięła się z przekory i pogardy dla naszej rzeczywistości, która nas otacza, z nienawiści ludzi do innych ludzi. Stąd też tytuł albumu "Miłoszcz i Nienawiszcz" Zespół powstał w 2014 r w Gryfine i początkowo grał bez wokalisty, który w między czasie był poszukiwany. Swoich sił próbowało kilka osób, jednak żadna z nich nie odnalazła się w specyficznym klimacie brzmienia zespołu. Próby odbywają się w Gryfinie, stąd też są członkowie zespołu, poza Grzegorzem, który dojeżdża z Chojny. Muzykę komponuje Jarek (gitara), teksty pisze Grzegorz (vokal). Za całokształt utworu odpowiada praca zespołowa.

Zespół nagrał pierwszą płytę, która czeka na wydanie. Aktywnie koncertuje, oraz został zgłoszony do eliminacji na 24 Przystanku Woodstock 2018. Trwają przygotowania do nagrania pierwszego teledysku.

Gatunek: progressive rock 
Członkowie zespołu: 
  • Grzegorz Misiun - vokal
  • Jarosław Jakubowicz - gitara 
  • Piotr Piznal - gitara basowa 
  • Dariusz Demczuk - perkusja 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza