Niemcy planują zamknąć przejście w Osinowie Dolnym


Z powodu planowanego remontu drogi po stronie niemieckiej zamknięte zostanie przejście graniczne w Osinowie Dolnym. Utrudnienia mogą potrwać nawet ponad miesiąc. To bardzo zła wiadomość dla kupców i przedsiębiorców prowadzących przygraniczne biznesy.

Informacje o planowanym remoncie i zamknięciu przejścia podał niemiecki dziennik Markische Oderzeitung. Przewidywany okres budowy wyniesie pięć tygodni: od 5 lipca do 18 sierpnia.

Podczas nadchodzących wakacji droga w Hohenwutzen zostanie wyremontowana. B158 między mostem Odry i skrzyżowaniem Neuenhagener otrzyma nową nawierzchnię. - mówi dla MOZ Cornelia Mitschka z Państwowej Administracji Dróg.

Po polskiej stronie do przejścia granicznego prowadzi droga wojewódzka nr 124. W rozmowie z naszym dziennikarzem, przedstawiciel zarządu dróg wojewódzkich, powiedział nam, że Niemcy od jakiegoś czasu sygnalizują przygotowania do remontu drogi. Nie przesłano jeszcze jednak oficjalnej informacji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w najbliższych dniach ma odbyć się spotkanie ze stroną niemiecką w tej sprawie.

Jeżeli przejście w Osinowie Dolnym zostanie zamknięte ruch zostanie przeniesiony na przejścia graniczne w Schwedt i Küstrin.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza