Dzień wędkarza: Przyjemnie jest spędzić nad wodą kilka godzin. Nawet wtedy kiedy jest zimno


Hu hu ha nasza zima zła! I choć wędkarzom nie przeszkadza żadna zła pogoda, niedzielny poranek 18-go marca tego roku nie był łaskawy. Większość zacierała ręce i to bynajmniej nie dlatego, że wreszcie przyszedł czas na świętowanie rozpoczęcia sezonu tylko po prostu, z zimna. 

Tradycyjnie już i to z wielką pompą pomimo wiatru, odbyły się zawody z okazji Dnia Wędkarza. Na zaproszenie trzech kół wędkarskich: Koła Karp ze Szczecina, Koła Delfinek z Gryfina i Koła Rurzyca z Chojny nad brzegiem Ciepłego Kanału w Gryfinie przybyło prawie pięćdziesięciu zawodników. Początek zawodów to jak zawsze: powitania, sprawy organizacyjne, przypomnienie o bezpieczeństwie i kilka spraw regulaminowych. 

Nadzór nad imprezą sprawował nowo powołany Komendant Społecznej Straży Rybackiej, a jednocześnie członek Koła Rurzyca kolega Piotr Nosul. Po losowaniu stanowisk zawodnicy rozjechali się na swoje miejsca. Sygnał trąbki zwiastował początek zawodów. Tej słonecznej, choć wietrznej i ziemnej niedzieli ryba nie chciała brać. W siatkach rzadko lądowały maleńkie basy i jeszcze mniejsze babki. Jako przyłów należy traktować kilka krąpi i płoteczek. Koniec zawodów i podliczenie wyników. 

Drużynowo: 
I miejsce - Chojna 4: Gorzkiewicz Henryk, Mąka Marian, Węclewski Mariusz 
II miejsce - Gryfino Delfinek 3: Pawłowski Marek, Tarnowski Bogdan, Bitner Bartosz 
III miejsce Chojna 3: Nycz Ryszard, Lewandowski Mirosław, Kiepke Tadeusz 

Indywidualnie: 
I miejsce : Pawłowski Marek 
II miejsce: Gałat Radosław 
III miejsce : Gorzkiewicz Henryk 

Juniorzy: 
I miejsce: Felsztyński Filip 
II miejsce: Kneja Paweł
III miejsce: Węclewski Robert 

Największa ryba: Lewandowski Mirosław-518g 

Przyjemnie jest spędzić nad wodą kilka godzin. Nawet wtedy kiedy jest zimno i wieje wiatr, a ryby nie chcą brać. Dziś było nasze święto, Dzień Wędkarza, który obchodzimy corocznie celebrując jak zwykle nad wodą naszą największą pasję, wędkarstwo. Wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości serdecznie dziękujemy, a nam wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia "taaaakiej ryby".  


Wszystkich zainteresowanych lub chętnych rozpoczęciem przygody z wędką, nauki sztuki wędkarskiej zachęcamy do kontaktu z jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych Kół w Okręgu, Kołem Wędkarskim nr 7 Rurzyca w Chojnie. Członkowie koła odpowiedzą na Państwa pytania i wątpliwości. Zachęcamy do odwiedzin współpracującego z naszym kołem Sklepu Wędkarskiego York w Chojnie lub kontakt mailowy na adres: kolo@pzwchojna.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza