Międzyszkolny konkurs Omnibusa


Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Grzybnie, odbył się międzyszkolny konkurs Omnibus. Tym razem o tytuł omnibusa rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych gminy Chojna i gminy Trzcińsko Zdrój, byli to uczniowie ze szkoły podstawowej w Chojnie, Nawodnej, Stołecznej, Gogolicach oraz Grzybnie. 


Każda ze szkół wystawiła trzyosobową drużynę. Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania z różnych dziedzin wiedzy. Konkurs sprawdzał wiadomości i umiejętności polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, historyczne, techniczne oraz z zakresu języka angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się również sprawnością fizyczną. Każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 42 punkty. 


Celem konkursu było wytypowanie omnibusa, czyli ucznia, który najlepiej poradził sobie z zadaniami ze wszystkich wymienionych dziedzin. Po podliczeniu punktów, komisja konkursowa w składzie Paweł Maj, Dorota Kowalska oraz Paulina Jaździewska wyłoniła omnibusa, którym została Martyna Zawalska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, uzyskując 36 punktów. Natomiast w klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grzybnie.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza