Wielki sukces Anny Grejman, zawodniczka zagra w tureckiej ekstraklasie


Pochodząca z Morynia siatkarka Anna Grejman, występująca w tureckiej  drużynie Ankara Karayollari, awansowała do tamtejszej ekstraklasy.

Prawdopodobnie mało kto z kibiców siatkówki z naszego regionu interesuje się tureckimi rozgrywkami, ale Anna jest doskonale znana z gry w polskiej lidze i reprezentacji. Nie mniej jednak postanowiliśmy zatem przybliżyć drogę drużyny Ani do awansu.

Karayollari zagrał w Final Four zaplecza tureckiej ekstraklasy z Turk Hava Yollar, Sport Kulubu a także z Pursaklar Voleybol Ihtisas i Balikesir B. Sehir. Ankara Kalayollari  przegrała drugiego dnia turnieju z THY 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 22:25), ale z dwiema wymienionymi wyżej ekipami wygrała kolejno 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) i 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 18:25, 15:10).

Dzięki temu drużyna reprezentantki Polski zajęła drugie miejsce w turnieju i uzyskała awans do Vestel Venus Sultanlar Ligi.

Grejman może cieszyć się z pierwszego, od dłuższego czasu, sportowego sukcesu. Powodem jest doznanie kontuzji kolana podczas zgrupowania kadry narodowej. Do gry wróciła poprzedniego roku. Grała wówczas w ekipie Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna.

- Zrobiłyśmy to! Wywalczyłyśmy awans! Dla mnie osobiście ogromny sukces, po ciężkiej kontuzji, straconym sezonie... Jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, wyjazd do Turcji. To tak na szybko, bo na podsumowanie przyjdzie czas - napisała w niedzielę na swoim fan page zawodniczka.


Źródło: wp.pl /facebook.com/grejman.anna/
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza