Wojciech Konarski zrezygnował z mandatu radnego


Starosta gryfiński Wojciech Konarski zrzekł się mandatu radnego Rady Powiatu w Gryfinie, postanowienie komisarza wyborczego w tej sprawie zostało opublikowane na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Gryfinie. 

Komisarz Wyborczy w Szczecinie Jacek Szreder w postanowieniu z dnia 5 marca 2018 roku stwierdził wygaśnięcie mandatu  radnego Wojciecha Andrzeja Konarskiego, wybranego do Rady Powiatu w Gryfinie z listy nr 12 KWW Inicjatywa Samorządowa w okręgu wyborczym Nr 3 - w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu radnego.

Wojciech Konarski wciąż pozostanie Starostą Gryfińskim, postanowienie dotyczy wyłącznie mandatu radnego. W wyborach samorządowych w 2014 roku w okręgu nr 3 obejmujących gminy Chojna, Trzcińsko Zdrój i Cedynia zdobył 419 głosów (w tym okręgu "lepszy" był tylko Andrzej Szelążek, który zdobył 420 głosów, również z listy KWW Inicjatywa Samorządowa). 

Według przepisów, miejsce W. Konarskiego w radzie powiatu zajmie kolejna osoba z najwyższym wynikiem z listy KWW Inicjatywa Samorządowa, według naszych informacji będzie to Aleksandra Zielińska, która cztery lata temu zdobyła 256 głosów. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza