Zespół Classic zagra podczas dni Mieszkowic [video]


To chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki disco polo. Tym bardziej, że ich początki sięgają roku '92 a po dziś dzień, królują na scenie muzycznej. 

Tegoroczne dni Mieszkowic odbędą się 30 czerwca. Również i to miast, jak wiele innych, stawia na muzykę z gatunku disco polo.

Classic, zespół z historią
Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. W 1993 roku Waldka Kiełbasinskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. W 1993 roku Waldka Kiełbasinskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli. Z czasem jego popularność zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, a w dorobku grupy zaczęły pojawiać się pierwsze krążki.

Zespół w swojej historii wydal wiele wspaniałych hitów. Jest również autorem 12 albumów oraz wielu wspaniałych koncertów. Zespół gra w Polsce na największych festiwalach muzyki disco polo (Iława, Ostróda czy też Szczecinek). Na kartach historii mogą zapisać również koncerty zza granicą: Stany Zjednaczone czy też Kanada.


Kogo jeszcze spotkamy w Mieszkowicach?  
Organizatorzy zapewnili nam szereg atrakcji. Jeszcze przed przebojami zespołu Classic, będziemy mogli wysłuchać dwóch innych artystów. Pierwszym z nich będzie zespół Coolers. Zespół istnieje od 2012 roku, kiedy zadebiutował piosenką "Wiem, że Ciebie chcę" w której gościnnie wystąpił Norbi.

Zaraz po nich, na scenie pojawi się Etna. Znana przede wszystkim z takich hitów jak: "Mamisynek" czy też "Rolnik". Etna a właściwie Joanna Kaczanowska to wokalistka muzyki tanecznej, autorka tekstów, kompozytorka. Jak możemy przeczytać na stronie polotv: artystka przez wielu uważana jest za królową muzyki Disco Polo. Swoja karierę muzyczną rozpoczęła w 2002 roku.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza